במשך שנה שלמה המסכים של בתי הקולנוע לא זכו לראות אור מקרן. האולמות חשוכים, מכונת הפופקורן במזנון נשארה ריקה, בעוד שהטריילרים המכריזים על סרטים חדשים ממשיכים לרוץ ברקע. כעת לאחר שקיבלו את האישור למכור מזון ומשקאות במזנון - רשתות בתי הקולנוע הגדולות נערכות לפתיחה רשמית בעוד כשבועיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנכ"ל רשת בתי הקולנוע "מובילנד", אפי ליפשיץ, הסביר כי המכירות במזנונים מהוות את עיקר הרווח ברשתות הגדולות ולכן חיכו שם כמה שבועות בין האישור לפתוח את הקולנוע ועד האישור למכור בו מזון. "זה העסק בסופו של דבר אחרי הכול. בימים האחרונים גם הדבר הזה השתחרר, והתחלנו בעצם בהקרנות הרצה", אמר ליפשיץ.

הסרט הישראלי הראשון שיופץ בישראל הוא הסרט "בגידה" של דורון ערן. שחקני הסרט אקי אבני ואן קונופני, הגיעו להקרנה מיוחדת רגע לפני כולם. "צילמנו תוך כדי הקורונה והסרט כבר היה מוכן תוך כדי הקורונה, ואנחנו מחכים לזה שהסרט ייצא, זה בכלל עושה את המסע שלנו עם הסרט למשהו שאנחנו נזכור כל החיים", סיפר אקי אבני.

אקי אבני על הגירושים מסנדי בר (צילום: WAKO, קשת12)
"כל פעם מודדים את הקולנוע כאילו בימיו האחרונים". השחקן אקי אבני | צילום: WAKO, קשת12

למרות שהקולנוע סגור הסטרימינג חוגג, וגם הוליווד דחתה והקפיאה חלק מתאריכי שחרור הסרטים. עדיין יש לא מעט שוברי קופות שמחכים למסכי הקולנוע בארץ. בשנה האחרונה לא מעט סרטים גדולים שוחררו ישירות לשירותי הסטרימינג לצפייה ביתית. גורמים בתעשייה חששו שהמהלך הזה יפגע בבתי הקולנוע הוותיקים, ויגרום להם להפוך ללא רלוונטיים.

"בכל פעם מודדים את הקולנוע כאילו בימיו האחרונים", טען אבני שלא כל כך מתרגש מהעלייה של הסטרימינג. "כשיצאו הקלטות אמרו 'זהו, נגמר הקולנוע, אנשים יראו בבית'. אחר כך עשו קולנוע ביתי עם CD כזה, אמרו: 'זהו, אנשים יראו בבית'. וכל פעם הקהל מוכיח שקולנוע זה בילוי, זה הבילוי האולטימטיבי. אנשים יוצאים מהבית, אנשים מתלבשים, זה אירוע".