האזינו לשיר שייצג את ישראל: נציגת ישראל לאירוויזיון 2021, עדן אלנה, תבצע בתחרות את השיר "Set Me Free", כך הכריעו אמש (שני) הצופים במשדר 'השיר הבא לאירוויזיון' בתאגיד השידור כאן. השיר, שכתבו נועם זלטין, עידו נצר, עמית מרדכי ורון כרמי, ניצח את שני השירים הנוספים שהתחרו מולו, "La La Love" ו-"Ue La La" - ויתמודד בחצי הגמר הראשון של התחרות ברוטרדם ב-18 במאי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תודה רבה לכל היוצרים והמלחינים שלקחו חלק בתחרות", אמרה עדן אלנה לאחר ההכרזה על זהות השיר הזוכה. "אני מתרגשת מהבחירה ומבטיחה לעשות את הטוב ביותר בשבילכם. הייתה לי חוויה מדהימה ומכאן אני עם הפנים קדימה לקראת האירוויזיון במאי הקרוב".

עדן אלנה נבחרה לייצג את ישראל כבר לאחר שזכתה ב"כוכב הבא לאירוויזיון 2020", אך לאחר ביטול התחרות עקב התפשטות נגיף הקורונה, לראשונה בהיסטוריה, עדן ויתר הנציגים שנבחרו לא זכו לייצג את מדינותיהם על בימת תחרות המוזיקה הגדולה בעולם. בתאגיד כאן החליטו שעדן אלנה תהיה נציגת ישראל גם השנה ותזכה להזדמנות לייצג את ישראל באמת - ובאיגוד השידור האירופי החליטו שכל המדינות שישתתפו צריכות לבחור שיר חדש. זו הסיבה שנבחר לעדן שיר אחר, במקום "Feker Libi" שיועד לתחרות בשנה שעברה. 

ישראל תתמודד תחילה בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2021 שייערך ב-18 במאי. בשלב הזה יתמודדו 17 מדינות על 10 מקומות בשלב הגמר, שיתקיים ב-22 במאי. בחודשיים הקרובים, ייחשפו בזה אחר זה כל השירים המשתתפים בתחרות - 41 במספר - ותמונת המצב של ישראל בהימורים לקראת התחרות תלך ותתבהר ככל שייבחרו עוד ועוד שירים. ישראל היא המדינה השנייה שבוחרת את השיר שלה לתחרות השנה, אחרי אלבניה שעשתה זאת בחודש שעבר. 

Ahoy Rotterdam אירוויזיון 2021 (צילום: NPO/NOS/AVROTROS,  NPO/NOS/AVROTROS)
האולם בו ייערך אירוויזיון 2021 ברוטרדם, הולנד | צילום: NPO/NOS/AVROTROS, NPO/NOS/AVROTROS

אבל האם התחרות בכלל תתקיים בגלל הקורונה? התשובה היא כן. בספטמבר האחרון, הודיעו מארגני האירוויזיון שהתחרות של 2021 תתקיים בוודאות במאי הקרוב, זאת לאחר שבוטלה לראשונה בהיסטוריה בשנה שעברה עקב התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם. בשבועות הקרובים, ההפקה ההולנדית צפויה להכריע באיזו מתכונת תתקיים התחרות, כששתי השאלות המרכזיות הן: האם חלק מהביצועים לשירים יצולמו מראש בכל מדינה משתתפת במידה וחלק מהנציגים שייבחרו לא יוכלו להגיע להולנד - והאם ינכח קהל באולם בעיר המארחת רוטרדם.

 המדינות מולן תתחרה ישראל בחצי הגמר הראשון ב-18 במאי: