המסך ירד: הזמר ליאור ייני הלך הערב (שבת) לעולמו בגיל 84. "בואי לאילת" היה אחד הלהיטים הגדולים של ייני כסולן, לאחר שגם היה חבר בלהקת התרנגולים. בעבר היה נשוי לבימאית התרנגולים נעמי פולני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ייני היה המבצע המקורי של השיר "אגדה יפנית" ("בחמש קם צייד..."): השיר הופיע בפס הקול של הסרט "לאן נעלם דניאל וקס", שבו שיחק ייני. הוא נמנה על חברי הרכב "התרנגולים" שנחשב לאחד מעמודי התווך של התרבות הישראלית, והוא כיכב במחזמר "איי לייק מייק" וגם ב"כנרת כנרת".

אחד מבניו של הזמר הוא שחקן הכדורגל שרן ייני, קפטן מכבי תל אביב. הקבוצה פרסמה הודעת אבל: "מועדון הכדורגל מכבי ת"א, הבעלים, ההנהלה, השחקנים והעובדים משתתפים בצערו של הקפטן שרן ומשפחתו בעקבות מות האב, ליאור ייני, שהלך לעולמו הערב. יהי זכרו ברוך". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Maccabi Tel Aviv FC Official (@maccabitlvfc)

יו"ר איגוד אמני ישראל (אמ"י) ספד לו: "קיבלתי את ההודעה בהפתעה ובכאב. יצא לי להיות איתו יחד על הבמה והוא בכריזמה אדירה היה כובש את הקהל. ליאור היה חתום על קלאסיקות אהובות בכל תחומי התרבות הישראלית מימיו בתרנגולים, דרך הסרטים וההצגות בהם השתתף ועד לשירים הנהדרים ששר בסגנונו הייחודי. דווקא בתקופה שבה התרבות נמצאת בימיה הקשים ביותר, ראוי שנזכור את הגדולה והחשיבות של היצירה הישראלית המקורית, שייני היה מעמודי התווך שלה. ייני היה חבר אהוב באמ"י, אדם צנוע ועדין והוא ייחסר לכולנו. ננצור אותו ואת שיריו בליבנו תמיד. תנחומינו למשפחה".

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר הערב: "הצטערתי לשמוע על מותו של הזמר והשחקן ליאור ייני, שהיה חבר בין השאר בלהקת התרנגולים. שולח תנחומים חמים למשפחה. יהי זכרו ברוך". ראש עיריית גבעתיים רן קוניק שיתף הערב סרטון ובו אחת מהופעותיו האחרונות של ייני וספד לו גם כן. 

 בן מיטלמן ואור רביד השתתפו בהכנת הידיעה.