עד לפני הקורונה היה ליאור סושרד משייט ברחבי הגלובוס, מופיע בפני כל שועי עולם. עד כדי כך שדפדוף בווטסאפ שלו הוא כמו דפדוף בכותרות העיתונים, כולל אלו של מדורי הרכילות. אני מבינה דבר או שניים בטריקים וגם בשטיקים, אז ביקשתי מסושרד דבר אחד: "למד אותי איך אתה עושה את זה", הוא הסכים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני נקרא, במונחים המקצועיים, אמן חושים, בלועזית זה נקרא מנטליסט", תיאר סושרד והתלוצץ: "אני מתמחה בשלוש טכניקות - קריאת מחשבות, השפעה על מחשבות ובולשיט". תחילה הוא דרש ממני לבחור דמות מפורסמת שהייתי רוצה לראיין. העיקר שהיא תהיה מפורסמת. בחרתי את אדית פיאף.

ליאור סושרד ורינה מצליח (צילום: החדשות 12, חוסין אל אוברה)
מלמד אותה. ליאור סושרד ורינה מצליח | צילום: החדשות 12, חוסין אל אוברה

"אני לא רוצה לגעת בטלפון שלך, את יכולה להפוך אותו?", ביקש סושרד. הפכתי אותו ועל הצג מיד הופיעו תוצאות חיפוש של מי אם לא – אדית פיאף. עברנו לבדוק איך סושרד מסתדר עם ההופעות בזום. למרות שהוא "ממלא את אולמות הזום" טען סושרד: "אני הייתי עכשיו מחליף 100 מופעי זום במופע לייב אחד".

אחת ההופעות שהוא הכי זוכר הייתה רגע לפני הקורונה וסושרד ציין בהתרגשות שהיא התרחשה ב"היכל התרבות ו-2,400 איש עמדו על הרגליים והיה מטורף". כשנשאל איך הוא יכול להשתמש בכישורים שלו בדברים פרקטיים של החיים הסביר סושרד: "נתחיל מהבייסיק. הבייסיק שאני עושה את זה גם בהופעה, אני יכול בקלות לזהות שקר או אמת".

אתה חושב מה תעשה בעוד עשרים שנה?

"לפעמים", ענה סושרד והרחיב: "העבודה שלי כמנטליסט אמן חושים זה לבדר אנשים, אבל זה עבר המון המון אדפטציות. עם השנים התחלתי להיות יזם. התחלתי להתעסק עם סטארטאפים. התחלתי לייעץ לכל מיני חברות. התחלתי לעשות חיבורים מעניינים וקישורים מעניינים. ונורא נורא כיף לי, וזה עובד לי לא רע בכלל".

ליאור סושארד ורינה מצליח (צילום: N12)
סושרד ומצליח ברכב שלו - שברולט קורבט סטינגריי שנת 1976 | צילום: N12

בדרך כלל חצי מכל שנה סושרד מבלה בחו"ל. הוא סיפר שהקורונה אפשרה לו להכיר מקרוב יותר את הילדים. כשנשאלה האם השהות של סושרד בבית בגלל הקורונה עושה טוב, אשתו טל סיפרה: "בהתחלה יצא מאוד טוב. עכשיו זה כבר מרגיש משפחה נורמלית. אני חושבת שהוא צריך כבר לטוס".

"אני חושבת שהוא צריך לחזור להופיע על במות", הסבירה. סושרד צחק כמובן על כך שאשתו "מסלקת אותו" והסביר איך הוא חווה את זה: "זה חדש גם בשבילי. אין בזה שום דבר רע. זה טוב מאוד. אני פשוט מתגעגע להרפתקאות שהיו. הכול כזה יותר איטי ורגוע עכשיו, ואני מנסה להתרגל לסיטואציה הזאת".

אחד החברים הטובים של סושרד הוא מנכ"ל עלי באבא הנעלם ג'ק מא. מספיק קרובים בשביל ברכת יום הולדת מצולמת: "היי, ליאור. יום הולדת שמח לך. תודה רבה לך על כל ההופעות שהופעת מול כולנו". כל העולם מחפש את המיליארדר שנעלם בתחילת החודש וסושרד לא נידב יותר מדי מידע לגבי מקום הימצאו. "אין לי מושג איפה הוא. אני רק יודע שדיברנו לפני חודש בערך. וזהו.", אמר.