בסוף השבוע האחרון, ללא שום התראה מוקדמת, רשת HBO האמריקאית פרסמה טריילר ראשון ל"אלן נגד פארו" - סדרה דוקומנטרית בת ארבעה פרקים שצפויה להתחקות אחר קרב הגירושים בין הבמאי וודי אלן לשחקנית מיה פארו, וכל הפרשות שנחשפו בעקבותיו. בדומה לסדרות אחרות, כמו אלה שעסקו במייקל ג'קסון וטייגר וודס, HBO צפויה להשיב לכותרות כמה מהתחנות הפחות מדוברות בחייו של הבמאי - והיא עושה זאת באמצעות שני יוצרים בעלי רקורד בתחום: קירבי דיק ואיימי זירינג, שביימו לפני שנה את הסרט "העדות", שהתמקד בהאשמות נגד המפיק ראסל סימונס.

כיאה לפרויקט בעל פוטנציאל נפיצות גבוה, "אלן נגד פארו" צולם בסודיות מוחלטת - והטריילר שלו יוצא שבועיים בלבד לפני הגעתו למסך (בישראל, הסדרה צפויה לעלות החל מה-22 בפברואר ב-yes דוקו ,HOT8 וסלקום tv). המהלך הזה מזכיר במידה רבה את התנהלותה של HBO בימים שלפני "לעזוב את נוורלנד", סדרת הדוקו שכללה האשמות קשות בפדופיליה נגד מייקל ג'קסון, שעצם קיומה פורסם ימים בודדים לפני הקרנת הבכורה. דיק וזירינג, כך מתברר, עבדו על הפרויקט במשך שלוש שנים, במהלכן הם אספו מסמכים משפטיים ועדויות מכמה אנשים שצפויים להיחשף לראשונה מול המצלמה.

הסיפור של אלן ופארו נפתח כמו עוד סיפור שגרתי של פאוור קאפל הוליוודי. הבמאי והשחקנית נפרדו לאחר 13 סרטים משותפים ו-12 שנות זוגיות, במהלכן הם אימצו שני ילדים (דילן ומוזס) והביאו לעולם בן משותף (סאצ'ל, שלימים שינה את שמו לרונאן). הכל התחיל להתפרק בשנת 1992, כאשר פארו מצאה תמונות עירום של בתה המאומצת (מנישואים קודמים), סון-יי פרווין, בדירתו של אלן - כשבמקביל בתם המאומצת, דילן בת ה-7, טענה כי אלן תקף אותה מינית.

מאבק הגירושים בין אלן לפארו, שצפוי לעמוד במרכזה של הסדרה החדשה, פיצל את המשפחה לשניים: בעוד דילן ורונאן תמכו בפארו, מוזס וסון-יי דווקא תמכו באלן, וסון-יי אף נישאה לו לימים, כשפער הגילים ביניהם עומד על 35 שנה. אלן הקפיד להכחיש את ההאשמות השונות נגדו, ועל אף שנלקח מספר פעמים לחקירה, הוא מעולם לא הואשם. הוא ופארו המשיכו לטפח את הקריירות ואת חיי המשפחה שלהם (אלן ופרווין נשואים עד היום), ולמרות שהפרשה הייתה ידועה לכל - היא כבר לא יצרה כותרות כמו בעבר.

לפי דיק וזירינג, "אלן נגד פארו" צפויה לכלול ראיונות עם כמה מדמויות המפתח בפרשה: מיה, דילן ורונאן פארו, כמו גם חברים, חוקרים, מומחים ועדים שונים. אלן, פרווין ומוזס פארו, מנגד, סירבו לשתף פעולה עם הסדרה. בין הסיפורים שכבר סופרו, הפרויקט החדש מבטיח להציג לראשונה גם שורת סרטונים ביתיים שצולמו על ידי פארו, בנוסף לקטע וידאו אחד שצפוי למשוך את עיקר תשומת הלב: עדותה המצולמת של דילן בת ה-7 על התקיפה המינית שחוותה מצדו של אלן, קלטת שנשמרה בסתר במשך שנים ונחשבה לשנויה במחלוקת, כשהצד השני טוען כי מדובר בעדות לא אותנטית. דילן פארו עצמה דיברה מאז לא פעם על היחס של אלן כלפיה, אך הסרטון המדובר צפוי להציג את העדות הראשונה שמסרה בילדותה. 

"הסיפור הזה סוקר בצורה כזו מקיפה, וחלק גדול מהעבודה שלנו נוגע דווקא למקרים חדשים", הסביר דיק בשיחה עם הניו יורק טיימס על החששות הראשוניים שלו סביב הסדרה, "אבל ככל שצללנו פנימה, גילינו שיש הרבה יותר. אנחנו שינינו את התפיסה כי הבנו שהסיפור המלא מעולם לא יצא החוצה". זירינג, מצדה, הודתה כי פארו לא רצתה לקחת חלק בפרויקט, ובמהלך השיחות איתה היא אף סיפרה כי היא חוששת מתגובתו של אלן, ומה שיקרה לה ברגע שהסדרה תעלה לאוויר. "היא לא רצתה להיות חלק מזה", הסבירה, "היא עשתה את זה בשביל הבת שלה, דילן". "היא אמרה, 'הבת שלי באה אליי ואמרה שזה חשוב לה ושהיא צריכה שאעשה את זה בשבילה'. והיא אמרה: 'אני עומדת לצד הילדים שלי, ואני הולכת לחטוף את האש".