בשנת 2010, ריטה הרחיבה את קריירת המוזיקה והמשחק הענפה שלה לכיוון חדש, והוציאה ספר ילדים בשם "הלב של שירז". את הספר ערכה צרויה להב - משת"פית ותיקה של ריטה ומי שכתבה לה, בין השאר, את "ימי התום" ו"שרה ברחובות". "הלב של שירז" זכה להצלחה, תורגם וראה אור באנגליה, ארה"ב ויפן. נוסף על כך, הוא גם עבר למחזה ב-2013. עכשיו, קצת מעל עשור לאחר מכן, ריטה עומדת לשחרר את הספר הראשון שלה לקהל בוגר: "צ'אדור נוטף מי גשם", בהוצאת "מודן", שייערך גם הוא על ידי צרויה להב וייצא בישראל בחודש הבא.

צ'אדור היא מילה בפרסית שמשמעותה אוהל, אבל כך גם נקרא הבגד המסורתי עבור נשים מוסלמיות שמכסה את גופן מהקודקוד ועד לנעליים. כיום, לאחר המהפכה האיראנית, הוא נחשב לאחד המלבושים הראויים היחידים לאישה בציבור. הספר נוצר בהשראת הסיפור של משפחתה, וריטה כותבת בו על קורותיהם בטהרן, הילדות שלה במדינה אחרת וסיפור עלייתה והתאקלמותה בישראל של שנות השבעים, דרך החוויות המעצבות של חייה מילדותה ועד היום.

בהוצאת "מודן" מתארים את הספר כך: "הסיפורים היפהפיים של ריטה הם סיפורי משפחה נודדים. בין טהרן של עידן שחלף, על שכונותיה ופרבריה, לישראל של שנות השבעים, ארץ העולים והמהגרים. שמועות חמקמקות, התלחשויות בסתר וחלומות שהמציאו את עצמם מוצאים את מקומם בסיפורים. בכולם תוססים חיים של אהבה וקושי, פגיעות אנושות, חסד וצחוק". בין השאר, ריטה כותבת בספר גם על אהבתה לשירה והמשמעות של המוזיקה בחייה.

הספר החדש מהווה התרחבות נוספת של ריטה בתחומים חדשים של יצירה. בנוסף ללהיטים הרבים שהעמידה וסיבובי ההופעות המצליחים שיצאה אליהם מאז פריצתה באמצע שנות ה-80, בשנים האחרונות ניתן לראות את הזמרת גם בתפקידי משחק. חובבי התיאטרון אולי הספיקו לתפוס אותה כששבה אל התפקיד הראשי ב"גברתי הנאווה" ב-2015. נוסף על כך, צופי הטלוויזיה, יכולים ויוכלו לראות אותה בתפקיד דורי, אלמנתו של מאפיונר שמחליטה להמשיך ולנהל את העסק המשפחתי בסדרה "מלכות", שצפויה לחזור בקרוב לעונה שנייה.

הוצאת מודן