בכל העולם סיקרו את צאת האלבום החדש של נגה ארז "KIDS"- בארצות הברית, בגרמניה, בספרד, צרפת וגם דנמרק – השירים של ארז נשמעים בלא מעט מקומות על הגלובוס. השבוע יצא האלבום שעבדה עליו יותר משנה יחד עם שותפה לחיים ולעשייה המוזיקלית אורי רוסו. "התחושות מטורפות, והתגובות מטורפות", היא מספרת. "אזלו לנו התקליטים, זו סיטואציה שהיא ממש גדולה לממדים שלנו, לא ציפינו שזה יהיה ככה. אנשים ממש אוהבים את האלבום". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האלבום היה מוכן כמעט לגמרי כבר לפני שנה, ואז הגיעה הקורונה. "הגענו לשבוע לפני הטור הגדול שהיה אמור להיות לנו בארצות הברית עם אלבום מוכן למיקס", מספרת הזמרת בת ה-31, "ידענו שנצטרך לעבוד עליו 'און דה רואד' – למזלנו זה לא קרה. הקורונה קרתה. במקרה הזה זה היה טוב". בהתייחס לביטול ההופעות וההשקת האלבום השני היא אומרת: "אנחנו אוכלים את הכאפות בגמישות. לפני שהספקנו להתבאס זה היה נראה כאילו קיבלנו מתנה. להתבאס זה פשוט לא כל כך בטבע, לא בשלי ולא בשל אורי".

"הייתה לנו בחירה בתחילת התקופה", מתארת ארז, "אם אנחנו רוצים למקסס מהר את האלבום, להוציא אותו ולהתחיל לכתוב שירים, או שאנחנו רוצים לעצור. ידענו שהולך להיות מרווח של 3 שנים בין אלבומים, שזה נחשב להרבה זמן, אבל קיבלנו את ההחלטה. הרגשנו שניתנה לנו הזדמנות, ושלפעמים מוזיקה צריכה זמן כדי להתבשל. התעמקנו בשירים, לא רק מבחינת סאונד אלא גם מבחינת טקסט. הרבה השתנה".

אחד מאוהבי האלבום החדש של ארז הוא פיניאס או'קונל בן ה-23, אח של ביילי אייליש, ששותף ליצירה שלה. בחשבון האינסטגרם אחריו עוקבים שמונה 3 מיליון בני אדם, פרסם סטורי עם האלבום של ארז וכתב: "אחד מהאלבומים הכי טובים שאי פעם שמעתי".

הרומן של משפחת או'קונל/אייליש עם היוצרת הישראלית לא חדש, הוא רק מתחמם. זה התחיל בהרעפת מחמאות בפודקאסט של אייליש, זוכת הגראמיז בת ה-19 עם אביה, שם השמיעו השניים את השיר "Chin Chin" של ארז ואקו ולא חסכו בשבחים. בהמשך, ארז מספרת, או'קנל אף פנה אליה באופן אישי וכתב לה שהיא מהווה השראה עבורו.

"זה היה מקסים, לא ידעתי שזה הולך לקרות", אומרת ארז בתגובה להכתרה בסטורי. "ידעתי שהוא הולך להקשיב לאלבום, אבל לא מעבר לזה". ארז מספרת שפיניאס האזין לאלבום עוד לפני שיצא. "היינו שולחים לו שירים ומבקשים ממנו עצות. הוא תמיד אמר 'שחררי, אני לא יכול לעשות את העבודה הזאת יותר טוב מכם'". כן, הם נורא אוהבים שם במשפחה את המוזיקה שלי", היא צוחקת, "הם דואגים לבטא את זה אחת לכמה זמן".

ביילי אייליש ופיניאס  (צילום: AP)
מעריצים של נגה. בילי אייליש ופיניאס | צילום: AP

ב-1 וב-2 באפריל 2021 יתקיימו שני מופעי השקה של "KIDS", אחרי שהקורונה גדעה את סבב ההופעות שתוכנן להתקיים בארה"ב. "בילי ופיניאס כנראה יהיו שם. ככה לפחות הם אמרו. הם יצפו אבל הקהל לא ייראה אותם". 

הקהל לא יראה אותם כי מדובר ב"מופע סטרימינג אונליין". מה הולך להיות שם?
"ניסינו לפצח את הפורמט הלא מפוצח שהוא הופעת סטרימינג. מה שראינו בשנה האחרונה היה ניסיון של אומנים לתעד הופעה – לעשות לייב ולתעד את זה. הרבה פעמים קורה שלא מצליחים לתפוס את האנרגיה, ויש איזו אווירה מפוספסת. שאלנו את עצמנו 'מה כן עובד על המסך?', והתשובה הייתה פשוטה – קולנוע, טלוויזיה, קליפים. אז אנחנו הולכים לעשות שילוב. ההופעה בלייב ויש רקדנים, אבל מבחינת הטיפול בצילום, בסטיילינג, ובתוכן – זה כאילו אנחנו עושים קליפ. התוצאה, אני מאמינה, הולכת להיות משהו שמרגיש כמו קליפ מוזיקה שנעשה בלייב".

זה קרה לא מעט בחו"ל. מי מהווים השראה עבורכם?
"הסתכלנו הרבה על הופעות בגראמיז, למשל. על הופעה של טיילר דה קריאטור, של קנדריק לאמר וגם דברים של ביונסה. בעיקר הופעות שאנחנו יודעים שצולמו מראש, והאספקט של צילום וכוריאגרפיה היה מאוד נוכח בהן".

למה את הכי מחכה בשלב הזה?
"האלבום יצא לפני כמה ימים והתחלתי לחטוף אהבה מכל כיוון. יש את ההופעה שאנחנו עובדים עליה כמו מטורפים – זה מאסה של מתח ועבודה. בעולם רגיל כל מה שהיינו עושים עכשיו זה טורים, אז אני מאוד מאוד אשמח שההופעות שמתוכננות לנו באוקטובר בארה"ב ובאירופה יקרו, אבל אני גם מחכה להפוגה קטנה. היו לי חודשיים כאלה מטורפים שאני מרגישה שברגע שהם יסתיימו אצטרך להבין מי אני. משהו כזה".