השחקנית דריי דה-מתאו, שידועה בעיקר הודות לתפקידה כאדריאנה ב"הסופרנוס", הייתה חלק מהיסטוריה טלוויזיונית כשהשתתפה באחת מסדרות הטלוויזיה האהובות  והמוערכות ביותר בתולדות הטלוויזיה המודרנית. למרות זאת, לפי ראיון חדש שנערך עם דה-מתאו, היא לא ראתה המון כסף בעקבות השתתפותה בסדרה פורצת הדרך.

"לא הרווחתי סכומים גדולים במיוחד של כסף", סיפרה דה-מתאו לפייג' סיקס, מדור הבידור והרכילות של הניו יורק פוסט. וכשהיא אומרת שלא היה מדובר בסכומים גדולים של כסף, היא לא בדיוק בוכה דמעות תנין: כשהחלה לשחק בתפקיד אדריאנה, דה-מתאו השתכרה 500 דולרים בלבד לפרק. יש לציין שימי צילום בסדרת טלוויזיה יכולים להיות ארוכים (לעתים גם בני יותר מ-12 שעות) ומתישים, וכי בשנים שחלפו מאז, נקבעו תעריפי בסיס - המשוקללים ביחס לתקציב ההפקה - עבור הופעות טלוויזיוניות של שחקנים החברים בארגון ההוליוודי SAG. ב-2016, למשל, היה השכר הממוצע לשחקנים בדרגים נמוכים יחסית כ-2,300 דולרים - פי ארבע וחצי ממשכורתה של דה-מתיאו. ורק כדי לסבר עוד יותר את האוזן, ג'יימס גנדולפיני, ששיחק את התפקיד הראשי בסדרה, השתכר על עונתו האחרונה כמיליון דולרים לפרק.

דמותה של אדריאנה החלה להופיע כבר בעונה הראשונה, אבל רק בין העונה השנייה לחמישית תוגמלה משמעותית. "בשלב הזה כבר התחלתי להרוויח כמה אלפים לפרק", סיפרה דה-מתיאו ומיד הסתייגה ואמרה "לא הייתי מספיק זמן בתכנית כדי להרוויח ממנה הרבה כסף". למעשה, דמותה של אדריאנה בעצם נכתבה במיוחד עבור השחקנית: בעונה הראשונה, דה-מתאו נבחנה לתפקיד אורח לפרק אחד, אבל באודישן שלה הרשימה את המפיקים מספיק כדי שיחליטו להרחיב אותו, ואט-אט דמותה של אדריאנה, בת-זוגו של כריס חמום-המוח, נהייתה לאחת הדמויות המורכבות והטראגיות בסדרה. היא אף זכתה על תפקידה בפרס האמי לשחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרת דרמה.

הסופרנוס (צילום: HBO; Warner Bros. Television Distribution)
שלושים שקל. דריי דה-מתיאו בתפקיד אדריאנה ב"הסופרנוס" | צילום: HBO; Warner Bros. Television Distribution

בנוסף להופעתה ב"הסופרנוס", דה-מתאו הייתה שחקנית אורחת חשובה בעונתה השישית של "עקרות בית נואשות", אבל האתגר עליו היא מדברת בעיניים נוצצות בריאיון היה בסדרה שכבר הספיקה להישכח לחלוטין בינתיים: "ג'ואי", הספין-אוף הכושל של "חברים" שהתרכז בדמותו של ג'ואי טריביאני שעבר מניו-יורק ללוס אנג'לס כדי לקדם את קריירת המשחק שלו. דה-מתאו גילמה בסדרה קצרת הימים את ג'ינה טריביאני, אחת משבע אחיותיו של ג'ואי ואם יחידנית, שגרה בשכנות אליו בלוס-אנג'לס, יחד עם בנה. "הייתי מפוחדת מפורמט הסיטקום כי לא חשבתי שאוכל לעמוד בציפיות", סיפרה דה-מתיאו. "מאט (לה-בלנק, ששיחק את ג'ואי, ז"א) הוא גאון קומי, והדמות שלי ב'הסופרנוס' הייתה מצחיקה, אבל אף פעם לא עבדתי בפורמט הזה, מול קהל, כשדברים משתנים מדי שנייה". היא הוסיפה ואמרה שנהנתה מאוד בצילומי הסדרה ההיא, ושהיום היא מתה לתפקיד מהסוג הזה.

מאז תפקידיה ב"הסופרנוס", "ג'ואי" ו"עקרות בית נואשות", דה-מתאו הספיקה לחזור לימיה בסדרת המאפיה המופתית ההיא דרך פודקאסט בשם "Made Women: Rewatching The Sopranos", בו היא וחברתה דנות מדי שבוע בפרק אחר של "הסופרנוס". בנוסף, דה-מתאו החליטה להוציא קו יינות פינו-נואר שמלווה ומתכתב עם פרקי הפודקאסט. וכמו בשביל להוכיח שמשהו מהתרבות המאפיונרית נותר בה גם אחרי כל השנים היא קראה למותג היינות שלה "Don't Fuck With Us" - אל תתעסקו איתנו (רק, אתם יודעים, בניסוח מטונף יותר).