טקס פרסי המוזיקה של מגזין בילבורד נערך אמש בלוס אנג'לס באיחור של חמישה חודשים מהמועד המקורי. במהלך האירוע, אותו הנחתה זוכת העונה הראשונה של "אמריקן איידול", קלי קלרקסון, הופיעו כמה מהאמנים הבולטים של השנה שכיכבו במצעד הלהיטים האמריקאי של בילבורד.

השנה, כמובן, חלק גדול מההופעות נקשר לבחירות הקרובות לנשיאות ארצות הברית, ואמנים כמו דמי לובאטו, סיה והרכב הבנות אן-ווג ביצעו שירי מחאה על הבמה, שבעיני רבים מהצופים שימשו כביקורת נגד הנשיא המכהן והמתמודד הרפובליקני הנוכחי דונלד טראמפ.

אחת הכוכבות הגדולות שהשתתפו בטקס הייתה בילי אייליש, שלקחה הביתה שלושה פרסים (מתוך 12 מועמדויות). הזמרת בת ה-18 זכתה בפרס "האמן החדש הטוב ביותר"; "הזמרת הטובה ביותר"; ו"האלבום הטוב ביותר".

למרות ההישגים המרשימים, ההצלחה של בילי הייתה פחותה מזו של פוסט מאלון, שנחשב למנצח הגדול של הערב אחרי שזכה ב-9 פרסים (מתוך 16 מועמדויות) וביצע בפני מיליוני הצופים בבית את הלהיט הענק שלו, ״Circles”.

רבים מאלו שצפו בטקס לא הצליחו להתעלם מהעובדה שדוג'ה קאט, שנחשבת לאחת הזמרות המצליחות של השנה, לא זכתה אפילו בפרס אחד. הזמרת, שכבשה את המצעדים עם הלהיט הענק שלה "Say So”, הייתה מועמדת לפרס "שיר הארנ'בי הטוב ביותר", קטגוריה בה היא הפסידה לזמר קאליד.

האכזבה לא מנעה מדוג'ה קאט לבצע את הלהיט, יחד עם שני שירים נוספים שלה ("Juicy” ו-"Like That”), בהופעה שכללה מחוות לשוברי הקופות "קברט" ו"שיקגו".