אמצעי התקשורת ברחבי העולם מדווחים כי הבמאי הדרום קוריאני קים קי-דוק מת הבוקר בלטביה בגיל 59 בשל סיבוכים מווירוס הקורונה. קי-דוק מת בשעות הבוקר המוקדמות במיטתו בבית החולים בלטביה, שם אושפז מאז שנדבק בנגיף.

קי-דוק בילה את התקופה האחרונה במדינה הבלטית, מתוך כוונה לרכוש בית ולבסס שם את מגורי הקבע שלו. דיווחים טוענים כי קי-דוק אף היה בעיצומה של עבודה על פרויקט קולנועי באזור כאשר חלה בקורונה ואושפז. הידיעות על מותו אושרו הן על די היוצר הדוקומנטרי הרוסי ויטלי מנסקי שמתגורר אף הוא באזור, והן על ידי בני משפחתו של קי-דוק, ועל ידי משרד החוץ הקוריאני.

קי-דוק, שנולד בדרום קוריאה בשנת 1960, ביסס את עצמו כבמאי קולנועי איכותי, אפל ולעיתים אלים אשר הכה ברחבי העולם. בין סרטיו הבולטים נמנו "The Isle 2000" ו-"Bad Guy 2001", שגונה בבריטניה בשל אכזריות לבעלי חיים. סרטיו "אביב, קיץ, סתיו חורף ו... אביב" (2003) ו"להרגיש בבית" (2004) קיבעו את מעמדו כבמאי פסטיבלים איכותי, ובשנת 2012 זכה בפרס אריה הזהב הנחשק בפסטיבל ונציה עם סרטו "רחמים".

אלא שבשנת 2018 נקשר שמו לשערוריה של אונס ותקיפה מינית של שלוש נשים יחד עם השחקן הקבוע בסרטיו צ'ו ג'יאה-היון. האישומים נגד קי-דוק בוטלו בסופו של דבר מחוסר ראיות, אך הוא קנס ב-5 מיליון וון קוריאני (כ-4,730 דולר). קי-דוק הגיב בתביעת דיבה נגד המתלוננות ונגד יוצרים דוקומנטריים שתיעדו אותן, אך הפסיד בבית המשפט. סרטו האחרון, "Dissolve", צולם בקזחסטן והוקרן בבכורה לפני כשנה וחצי בפסטיבל קאן 2019.