ג'וני דפ אמנם התבקש להתפטר מצילומי הסרט השלישי של "חיות הפלא", ובכל זאת - אולפני האחים וורנר יספקו לשחקן את המשכורת המלאה שלו, למרות שהשתתף רק בסצנה אחת מתוך הסרט, שהפקתו החלה בספטמבר האחרון. במהלך השבוע שעבר קיבל הצוות הלונדוני של האולפנים הודעה על כך שדפ לא ייקח חלק בצילומי הסרט כמתוכנן, וזאת בעקבות ההפסד שלו בתביעה נגד צהובון הסאן הבריטי. דפ, כזכור, הגיש נגד הצהובון תביעת לשון הרע, לאחר שכונה על ידו "בעל מכה". פסיקתו של השופט אמנם הקלה על כלי התקשורת בכך שאפשרה להם להשתמש בתיאורים דומים בהתייחסויות לנישואיו של השחקן לאמבר הרד, אך היא יצרה כאב-ראש רציני ליחסי הציבור של האולפנים.

לפי פרסום של מגזין ההוליווד רפורטר, ראש מחלקת הסרטים בוורנר, טובי אמריך, קיבל למחרת הפסדו של דפ את ההחלטה לנתק את הקשר עם השחקן, שהיה צפוי לחזור לתפקיד הקוסם האפל גלרט גרינדלוולד. על פי מקורות, האולפנים רצו לאפשר לדפ למצות את ההליכים לפני שתתקבל החלטה בנוגע לעתידו בסרט, וברגע שהשופט אנדרו ניקול קבע כי הוא מקבל את עדותה של אמבר הרד, החלטתו של אמריך הייתה סופית ומוגמרת - והוא קבע כי דמותו של דפ תלוהק מחדש.

ועדיין, למרות העזיבה המוקדמת, דפ יזכה לקבל את משכורתו המלאה, סכום נאה שעל פי הדיווחים מונה לא פחות משמונה ספרות. הסרט "חיות הפלא 3" תואר ככזה שיתחלק שווה בשווה בין שלושת הכוכבים שלו - דפ, ג'וד לאו ואדי רדמיין - כאשר כל אחד מהם היה אמור לזכות בזמן מסך זהה, אך דפ עדיין היה השחקן שזכה לתשלום הגבוה ביותר מבין השלושה. 

כמו לכוכבים רבים מהמדרגה הראשונה, גם לדפ היה חוזה הדורש כי הוא יקבל פיצוי מלא בין אם הסרט ייצא לפועל בהשתתפותו ובין אם לא, ואף אם תפקידו ילוהק מחדש. כמקובל במקרים שכאלה, החוזה של דפ לא כלל סעיף שנגע להתנהגות מוסרית, או היעדרותה, של השחקן. למעשה, דפ לא באמת פוטר על ידי האולפנים, אלא אולץ להתפטר - ולא ברור מה היה קורה אילו היה מסרב. בינתיים, מגזין וראייטי פרסם כי הסרט יאלץ גם להתמודד עם עיכוב בעלייתו, וכעת הוא צפוי לצאת לאקרנים ב-15 ביולי 2022.

דבר העזיבה של דפ נחשף לראשונה בפוסט שהשחקן העלה לאינסטגרם, בו כתב כי "אני רוצה להודות לכל מי שנתן לי את התמיכה והנאמנות שלו. התרגשתי מההודעות הרבות, מהדאגה והאהבה שלכם, במיוחד במהלך הימים האחרונים". גורם ששוחח עם ההוליווד רפורטר טען כי הסופרת ג'יי קיי רולינג, שאחראית על הספרים מאחורי סרטי "הארי פוטר" ו"חיות הפלא", לא מחתה על ההחלטה של אולפני האחים וורנר לוותר על נוכחותו של דפ. זאת לאחר שבמשך שנים רולינג עמדה לצד דפ, ואף התבטאה בעבר בחריפות בנושא. בשנת 2017, למשל, רולינג העבירה מסר שונה לחלוטין, וכתבה כי "בהתבסס על הבנתנו את הנסיבות, ליוצרי הסרטים ולי לא רק נוח עם הדבקות לליהוק המקורי, אלא שאנו באמת שמחים שג'וני מגלם דמות מרכזית בסרטים". עכשיו, מה לעשות, יש לה כבר צרות משלה.