מדלן וונץ', בגילומה של קירה סדג'וויק ("המפענחת"), הייתה אחת מדמויות האורח האהובות ביותר ב"ברוקלין תשע-תשע", ולכן הרבה צופים נדהמו מכך שבאמצע העונה השביעית הסדרה החליטה להרוג אותה. סיבת מותה של מדלן, כידוע, מעולם לא נחשפה בבירור - אם כי נרמז בעדינות כי היא ידעה שהיא עומדת למות. הערפל הזה השאיר מעריצי הסדרה בשאלה, ועכשיו מתברר כי הסיבה להריגת דמותה של מדלן היא, ככל הנראה, פחות עלילתית ויותר נסיבתית. 

וונץ' הייתה האויבת המרה של קפטן ריימונד הולט (אנדרה בראואר), והשניים התנגחו לא מעט במהלך הסדרה. בעבר היו השניים חברים טובים, אך שורה של אי הבנות הפרידה ביניהם: הולט ניסה לקבל קידום משמעותי וביקש ממנה לכתוב לו מכתב המלצה, וכאשר לא קיבל אותו הוא הסיק כי היא ניסתה לחבל לו בקידום, משום שהבינה שהוא גיי ועל כן לא נמשך אליה. מאז השניים לא הפסיקו לריב, מלבד הפעם בה נאלצו להתאחד כדי להפיל את ג'ון קלי. אלא שבסוף העונה השישית, מדלן הצליחה להוביל לכך שהולט יורד בדרגה לשוטר מקוף (שתפקידו לשמור על הסדר הציבורי). הידיעות על מותה של מדלן בפרק השביעי בעונה הקודמת תפסו את הולט לא מוכן, והוא סירב בתחילה להאמין לכך משום שחשב שמדובר בעוד אחת מהתחבולות שלה. לבסוף הוא השתכנע לשאת דברים בלוויה שלה, ואף הודה כי יתגעגע למשחקים של השניים. הסדרה לא ממש סיפקה הסבר הגיוני למותה הפתאומי של הדמות, אבל נדמה שהאמת היא מאחורי הקלעים. 

בתחילת 2020 אישרה סדג'וויק כי היא לוהקה בתפקיד מרכזי בסיטקום חדש בשם "Call Your Mother" של רשת ABC. הצילומים כמובן נדחו בעקבות הקורונה, אך היו אמורים להתחיל בחודש מרץ - בדיוק כאשר הרגה "ברוקלין" את דמותה. ייתכן בהחלט שמדובר בניגוד אינטרסים, שכן "ברוקלין" משודרת ברשת המתחרה NBC, והחוזה של סדג'וויק עשוי להכיל סעיף בלעדיות מסוים שמונע ממנה להופיע בסדרות של רשת אחרת. יוצרי "ברוקלין", כך נדמה, לא רצו להתמודד עם היעדרות ממושכת של הדמות ועל כן פשוט הרגו אותה. 

אפשרות נוספת היא שעלילתה של וונץ' ב"ברוקלין" פשוט הסתיימה באופן טבעי, שכן היא כבר עשתה את הדבר הנורא ביותר לקפטן הולט, ומכאן אין יותר לאן לרדת. יחד עם זאת, המוות הלא ברור שלה משאיר פתח לכך שהסדרה עשויה להחזיר אותה לחיים ולחשוף שהיא לא באמת מתה, ונכנסה למשל לתוכנית להגנת עדים. אבל בהנחה כי הסיבה היא המעבר של סדג'וויק לסדרה אחרת, ובהתחשב במצב הרעוע של תעשיית הטלוויזיה האמריקאית בימים אלה, ישנו סיכוי לא מבוטל שהסיטקום החדש כלל לא ייצא לפועל - והמוות הזה, מה לעשות, יתברר כמיותר.