אם במהלך השנים צצו פה ושם שמועות קטנטנות על האישיות הבעייתית של אלן דג'נרס, כאלה שלא הגיעו לתודעת הקהל הרחב - ב-2020 נפרץ הסכר, עם גל של תלונות ודיווחים ברשתות החברתיות מצד אנשים שעבדו עם דג'נרס  - החל מנותני שירות ועד לעובדים שונים בתוכנית האירוח שלה. ההידרדרות התדמיתית של המגישה הייתה מורגשת במיוחד, כשדיווחים על בריונות מצדה ומצד מפיקים בכירים ועל הטרדות מיניות על הסט עוררו סערה תקשורתית והביאו בסופו של דבר לפיטורים ולשיחת זום נרחבת בה דג'נרס עצמה התנצלה בפני כל עובדי התוכנית. באותה תקופה עלו השערות, לפיהן דג'נרס תפוטר או תתפטר - אבל היא מצדה הבטיחה שהתוכנית תמשיך להתנהל, ושזה כמובן לא יקרה לפני שייעשה חשבון נפש ושינוי פנימי.

מתברר שההתנצלויות וההבטחות לא מספיקות כדי לתקן את הנזק העצום שנעשה לתדמית של דג'נרס, ועל פי דיווחים חדשים - התוכנית "אלן" מפסידה באופן עקבי חסויות, צופים ואורחים. שניים מהעובדים בתוכנית התראיינו לבאזפיד בעילום שם וסיפרו כי השנה התרחשה ירידה משמעותית בכמות המפרסמים והחסויות בתוכנית לעומת שנים קודמות. וכיוון שהשינוי הזה החל בקיץ, הם לא מייחסים את הירידה רק למגפה העולמית. בנוסף אותם עובדים המשיכו וגילו כי מאחר שההכנסות מפרסום ירדו משמעותית, הם מתקשים בהפקת תכנים חדשים ונאלצים למחזר קטעים מעונות קודמות. 

למרות שלדג'נרס יש לא מעט חברים קרובים מפורסמים, וחלקם אפילו הגנו עליה בפומבי בחודשים האחרונים (דוגמת ג'ניפר אניסטון וקווין הארט), עובדי התוכנית מספרים שלראשונה, גיוס אורחים לתוכנית הפך למשימה מאתגרת. "זו הפעם הראשונה שמבקשים מאיתנו רעיונות לאורחים", אמר אחד מהם. "אמרו לנו שאם יש לנו רעיון לסלב, אפילו לא איי-ליסט, הם מוכנים לקחת כל אחד שיביא צופים. בגדול הם אמרו לנו שהם צריכים עזרה. סוכנים אמרו לנו שחלק מהלקוחות שלהם אמרו להם באופן ספציפי שהם לא רוצים להתארח בתוכנית, והסוכנים עצמם חוששים להציע ללקוחות אחרים לקחת חלק בעונה, כי הם לא רוצים שהם יהיו חלק מ'סיבוב הקאמבק' של אלן". 

ואכן, הנפילה של דג'נרס מורגשת לא רק בקרב המעורים בתוכנית, אלא היא יצרה תהודה רחבה יותר. באזפיד יצרו קשר גם עם סוכנים ואנשי יחסי ציבור בהוליווד, ואחד מהם הודה בעילום שם כי "לא הייתי רוצה לשים את הלקוחות שלי בתוכנית שיכולה להביא להם כותרות שליליות. צריך להיות מאוד זהירים עם הלקוחות ועם המוניטין שלהם, ואנחנו לא רוצים לשים אותם בקו האש".