עומר אדם, אביב גפן (צילום: instagram)
עומר אדם ואביב גפן בצילומים עם בז, דובאי 2020 | צילום: instagram

את תקופת הסגר השני החליט עומר אדם להעביר בדובאי, לשם טס למטרות עסקים וגם לגלות את המקום החדש בו ישראלים יכולים לבקר. בזמן שהוא שהה שם, גם אביב גפן קפץ לביקור עם בני משפחתו, ושניהם הצטלמו כשהם מחזיקים בידם עוף דורס מסוג בז - ופרסמו את התמונה ברשתות החברתיות.

התמונות הללו, כך מתברר, הצליחו להכעיס את החברה להגנת הטבע, שפנתה למנהלים של השניים והפנתה את תשומת ליבם שמדובר בעוף דורס בסכנת הכחדה עולמית חמורה.  "בזים שניצודים בטבע, מוברחים ומאולפים ל'תחביב', שנקרא בזיירות", כתב לשניים דן אלון, מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. "הבזים האלו עוברים תהליך אילוף, שגורם סבל נוראי לבז והבזיירות הביאה את מרבית מיני הבזים הגדולים, בעולם לסכנת הכחדה".

עומר אדם (צילום: מתוך אינסטגרם, אינסטגרם, צילום מסך)
הסתבך עם הזמר המצרי - ועכשיו עם החברה להגנת הטבע. עומר אדם | צילום: מתוך אינסטגרם, אינסטגרם, צילום מסך

עוד הוסיפו מטעם החברה להגנת הטבע כי: "יכול להיות שלא ידעת את כל זה, לפני שהתמונה הזו צולמה, הועלתה לרשת וקיבלה חשיפה גדולה. כארגון שמירת הטבע הגדול בישראל, חשוב לנו להצביע על תופעות אסורות, שאינן יכולות להתקיים בשנת 2020. אנחנו בטוחים שלא התכוונת לקדם את ה"תעשייה" המחרידה הזו, שעשית זאת מבלי שהמידע שהבאנו כאן, היה ידוע לך ומקווים שאתה, והמבקרים הבאים אחריך בדובאי, לא יביעו תמיכה בבזיירות באיחוד האמירויות".

 

עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של עומר אדם, מסר בתגובה: "עומר לא הצטלם עם עוף חי אלא דגם. תודה על המידע".

 

מטעמו של אביב גפן נמסר: "אביב מאד מכבד וידוע כאוהב בעלי חיים. זה לא היה עוף חי - אלא דגם. אם מישהו נפגע או נעלב, אביב מתנצל".