הוליווד מספקת לנו הרבה חומר לאובססיות, בין אם מדובר בסדרות וסרטים או בכוכבים עצמם. אבל בשנים האחרונות צצה לה מתחרה - הטלוויזיה הטורקית, שהצליחה להפוך גם היא לתופעה של ממש, וללא ספק נתנה להוליווד פייט מרשים. סדרות כמו "הכלה מאיסטנבול", "חלומות בהקיץ" ועוד הפכו להיות פופולריות במיוחד בישראל, והכניסו לחיינו כמה שחקניות ושחקנים יפים ומבטיחים לעקוב אחרי.

אחד מהם הוא ג׳אן יאמאן, כוכב "חלומות בהקיץ" ו"הגבר הלא נכון", שהרוויח בתקופת הקריירה שלו מעמד של חביב המעריצות. עכשיו, הוא עושה צעד נוסף בהשתלטות שלו על העולם (ועל לבבות הצופים): לאחרונה נחשף כי יאמאן לוהק להפקה איטלקית חדשה, וייכנס לנעליו של הפיראט סנדוקאן - דמות מוכרת מהספרות וגם מהטלוויזיה.

"סנדוקאן" מתבססת על ספריו של אמיליו סלגרי, שהחלו להתפרסם כבר ב-1883. הפיראט עצמו היה הגיבור ב-11 מספריו של סלגרי, והסדרה החדשה תתבסס גם על גרסה טלוויזיונית שכבר נעשתה לסיפורו: ב-1976 הופקה באיטליה מיני-סדרה שמגוללת את הרפתקאותיו של הפיראוט, עשרים שנה לאחר מכן הופקה סדרת המשך באיטליה וגרמניה. דמותו יצרה הייפ עולמי וב-1992 היא גם כיכבה בסדרת אנימציה באותו השם שגם דובבה לעברית ושודרה בארץ. ובמהלכה הפיראט הפך לנסיך שהודח מכסאו. 

הגרסה האיטלקית משנות השבעים נחשבת לתופעת קאלט אהובה באיטליה, כך שנתוני הפתיחה הם כבר מבטיחים. סיפורו המקורי של סנדוקאן מתרחש במאה ה-19 ומתאר את מסעותיו בעולם כפיראט, המלחמה שלו נגד הכוחות הבריטיים וגם סיפור אהבה חסר סיכוי - כי איך אפשר בלי אחד כזה שיסחוף את הצופים. ההפקה, שתתחיל כעונה אחת של שמונה פרקים, אמורה להתחיל להצטלם ב-2021 ברומא ובלוקיישנים נוספים מסביב לעולם ועל פי יוצריה מתוכננת להיות "גרסה רעננה ומודרנית של העולם שיצר סלגרי".

View this post on Instagram

A post shared by Can Yaman (@canyaman)