יו גרנט היה ידוע במשך שנים כמלך ז'אנר הקומדיות הרומנטיות בזכות תפקידיו המהוללים בלהיטים כמו "נוטינג היל", "ארבע חתונות ולוויה אחת" ו"אהבה זה כל הסיפור". לאחר שכבר התנסה בתפקיד הצ'ארמר, גרנט פנה למחוזות אחרים - וגילם את הנבל ב"יומנה של ברידג'ט ג'ונס" וב"רווק פלוס ילד". אפשר לומר שהכוכב היה בנסיקה מקצועית, תור הזהב שלו - עד שהגיעה שנת 2007, ואיתה הרום-קום "מילים ולחן" בה כיכב לצד דרו ברימור, שהייתה בסוף הטריגר לעזיבתו הזמנית את הוליווד לקראת שנת 2010.

בראיון חדש למגזין לוס אנג'לס טיימס, גרנט דיבר בגילוי לב על ההפסקה שלקח בזמנו מעולם המשחק. השחקן, כיום בן 60, הסביר כי "פיתחתי גישה רעה מ-2005 ואילך, קצת אחרי (צילומי הסרט) 'מילים ולחן'. פשוט מיציתי". גרנט המשיך וסיפר כי "ואז חזרתי ב-2009 ועשיתי סרט אחר. באותה נקודה, לא ויתרתי על הוליווד. הוליווד ויתרה עליי, כי עשיתי פדיחה רצינית בסרט ההוא עם שרה ג'סיקה פרקר ("על הזוג מורגן שמעתם?", שג"מ)"

מאוחר יותר התברר כי זה היה המסמר האחרון בארון הקבורה של הקריירה של גרנט על המסך הגדול באותה תקופה. וכשמתרגלים לאורח חיים מסוים, זה לא קל להתחיל חיים אחרים: "אחרי זה, בין אם רציתי ובין אם לא - הימים בהם הייתי שחקן ראשי עם תשלום טוב נעלמו בין לילה". גרנט הסביר כי "זה היה קצת מביך אבל זה פינה לי את החיים לדברים אחרים. זה היה השלב בו נעשיתי מאוד פוליטי. היו לי כמה שנים מרתקות כאיש תעמולה אובססיבי בנוגע לרגולציות בעיתונות". לאחר שנים ספורות של מנוחה, השחקן חזר למסך - אבל לא כיכב באף להיט שמשתווה לסרטים שוברי הקופות בהם השתתף בניינטיז. 

כעת, השחקן נהנה מקימה לתחייה של הקריירה שלו, וזה קורה דווקא על המסך הקטן - בדרמת הפשע החדשה והמסוגננת של HBO, "היית צריכה לדעת", בה הוא מככב לצד ניקול קידמן האייקונית. גרנט מגלם בסדרה את ג'ונתן פרייזר, בעלה של גרייס (קידמן), כאשר חייהם המושלמים לכאורה של הזוג מתרסקים ברגע, לאחר רצח מזעזע ובלתי פתור ושורה של אירועים מחרידים ומטלטלים.