ראש עיריית ת"א-יפו רון חולדאי פנה השבוע למשרדי הבריאות והספורט בבקשה לקיים פיילוט לפתיחת האולמות ברחבי העיר. על פי המתווה שתוכנו הגיע לידי N12, תתקיימנה מספר הצגות בתאטראות הקאמרי ובית לסין, בהתאם למגבלות התו הסגול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי התוכנית, יוגבל מספר הצופים בכל הצגה ל-150, והם יידרשו לבדיקות קורונה סמוך למועד ההצגה - ואולי אפילו בכניסה לאולם. בנוסף, השחקנים והצוותים המקצועיים יידרשו לעבור בדיקות שבועיות, והאולם יחוטא מדי יום. עוד הוצע בתוכנית כי תיאסר פתיחת מזנונים ולא יהיו הפסקות במהלך ההצגות.

בפנייה למשרדים כתב חולדאי "תרבות איננה מותרות, היא חיונית והכרחית לקיומה של חברה. מעבר לפגיעה בנשות ואנשי עולם התרבות שמקור פרנסתם וגאוותם נגדע, סובלים מהמצב גם תושבי המדינה".

את המתווה יזם פורום יוצרי התיאטרון עם שח"ם, והוא גובש בשיתוף בית החולים שיבא תל השומר, שמבצע בימים אלה פיילוט של בדיקות מהירות, עם תוצאה תוך 10 דקות. חולדאי וסביבתו ביקשו לקדם את היוזמה, והחלו בפגישות עם כל המעורבים לרבות מגעים עם משרד הבריאות.

הפנייה הזו מצטרפת לבקשה נוספת של עיריית ת"א בשבוע שעבר - לאפשר את פתיחת האצטדיונים והאמפי תאטרונים להצגות וקונצרטים. בנוסף, השבוע הושק בת"א מהלך עירוני, שבמסגרתו יתקיימו מאות אירועי תרבות בשבוע בקפסולות ובמרחב הציבורי – עד אשר תתאפשר חזרת המוסדות לפעילות.