תרבות בימי קורונה: יותר משלושה שבועות שמדינת ישראל בסגר ועולם התרבות נסגר לחלוטין. עם זאת, זה לא אומר ששוחרי התרבות והורים שרוצים להעשיר את עולם ילדיהם, לא יכולים לצאת לסיור במוזיאון. מאומנות, דרך ארכאולוגיה ועד למונומנטים היסטוריים, למוזיאוני ישראל יש הרבה להציע היום - גם בדיגיטל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצצה לתערוכות וסיור וירטואלי במוזיאון תל אביב

 "בזמן שהמוזיאון סגור, אנו מזמינים אתכם להישאר מחוברים", מצהירים באתר מוזיאון תל אביב לאומנות. באתר מציעים הצצות לשורת תערוכות וביניהן "ג'ף קונס: ערך מוחלט/מאוסף מרי וחוזה מוגרבי", של אחד האומנים החיים הפופולריים. כמו כן, קיימים תכנים לילדים ולכל המשפחה וסיור וירטואלי לכל המשפחה במוזיאון.

פעילויות לילדים וסיור וירטואלי במוזיאון ישראל בירושלים

לצד מוזיאון תל אביב, מוזיאון ישראל הוא אחד הפופולריים בישראל בימי שגרה. באתר המוזיאון מוצעות כעת פעילויות לילדים, ביניהן צביעה של יצירות מופת במוזיאון. כמו כן, עומדים לרשות המבקרים סיורים מקוונים, למשל סיור מודרך וירטואלי בתערוכת אימוגליפים עם האוצרת.

תצפית מגדל דוד (צילום: איתי מוניקנדם)
תצפית מגדל דוד | צילום: איתי מוניקנדם

מסע וירטואלי דרך 4,000 שנות היסטוריה במגדל דוד

"לסייר מהכורסה ברחבי המצודה, בחצר, בחללים השונים ובאולמות שבהם הוצגה תערוכת הקבע", מציעים באתר ההיסטורי והמוכר מגדל דוד. הסיור הווירטואלי הוא בליווי מדריך קולי וכולל הסברים על הפריטים המוצגים. כך אתם יכולים לצאת לבד או עם המשפחה למסע דרך 4,000 שנות היסטוריה. 

לבקר את "הזקן" בלי לצאת מהבית בצריף בן גוריון

כשדוד בן גוריון ואשתו פולה עברו לצריף בשדה בוקר בשנת 1953, האינטרנט היה מדע בדיוני. אבל בימינו אתם יכולים לבקר בביתם של הזוג ואפילו יחד עם מדריך מהמחשב בבית.

הצצה בגלריות של יד ושם

יד ושם הוא אחד המוזיאונים החשובים בישראל, האתר מציע סיור מקוון קצר מאוד של פחות מדקה במסדרונות המוזיאון. אבל מה שיותר מעניין, זו האפשרות לעיין בתמונות המוצגות בגלריות השונות שמופיעות באתר, ביניהן "הפתרון הסופי" וההתקוממות בגטאות ומיצג הסיום: מול האובדן.

צילומים מתחרות "מצלמים 6:6" (צילום: אסף ליבנה,  מתוך אתר פיקיוויקי)
מוזיאון יד ושם | צילום: אסף ליבנה, מתוך אתר פיקיוויקי

סדנאות לילדים ותערוכות באינטרנט במוזיאוני חיפה

מוזיאוני חיפה זו מסגרת אחת לשישה מוזיאונים - מוזיאון לאומנות, מוזיאון לאומנות יפנית, המוזיאון הימי הלאומי, מוזיאון העיר, מוזיאון מאנה כץ ומוזיאון הרמן שטרוק. בין התכנים באתר, תמצאו סדנאות לילדים, שיחה בין המנכ"ל ואוצרי המוזיאון וכן קישורים לתערוכות עם סיורים וירטואליים.

מדע עד הבית באתר מוזיאון המדע בירושלים

מוזיאון המדע בירושלים מציע אוסף של תערוכות וירטואליות שעלו באתר לאורך השנים. כמו כן בחודשים האחרונים התפרסמו פעילויות מדע מיוחדות לילדים, שמבוססות על חומרים שיש בבית.

ביקור בקיסריה דרך גוגל

באמצעות Google Street View ניתן לערוך סיור במוזיאון אוצרות קיסריה מבלי לצאת מהבית. לא מדובר במוזיאון היחיד. שמונה אוספים של מוזיאונים בישראל מופיעים בשירות של Google שנקרא Arts and Culture, ביניהם מוזיאונים שהזכרנו פה וכן הספרייה הלאומית, מרכז מורשת בגין, מרכז סוזן דלל ומרכז רבין.