מאות מיליונים של מעריצי מארוול כבר מחכים לסרט החדש של האולפנים, "האלמנה השחורה", שבגלל התפרצות הקורונה רק הולך ומתעכב. הסרט, שהפקתו התחילה אי אז בשנת 2004, צפוי לצאת לאקרנים ב-7 במאי 2021, וכעת מתברר כי הוא גם עתיד לענות על אחת השאלות המסקרנות שהעסיקו אותנו מאז 2012.

כמו שצופי "הנוקמים" ודאי זוכרים, במהלך הקרב על ניו יורק האלמנה השחורה (נטשה רומנוב, בגילומה של סקרלט ג'והנסן), פונה להוקאיי (קלינט ברטון, שמגולם על ידי ג'רמי רנר) ואומרת לו את אחד המשפטים המסקרנים בתולדות הסדרה: "זה כמו בודפשט מחדש". בתגובה, הוקאיי משיב לה ש"את ואני זוכרים את בודפשט שונה מאוד". שבע שנים לאחר מכן, ב"הנוקמים: סוף המשחק", הוקאיי חזר והוסיף: "התרחקנו הרבה מבודפשט". מאז אותם חילופי דברים, מעריצים פיתחו שלל תאוריות בנוגע לשאלה מה היה יכול לקרות בבירה ההונגרית. עכשיו הקונספירציות האלה יכולות להיפסק, כי ג'והנסון בעצמה אישרה ש"האלמנה השחורה" תגלה למעריצים מה קרה שם באמת.

בספר חדש המלווה את הסרט, "האלמנה השחורה: ספר הסרט הרשמי", צוטטה ג'והנסון כשהיא מגיבה על ההחלטה להכניס את העלילה הזו לסרט. "חשבנו שאם לא נחזור לבודפשט ונגלה מה באמת קרה שם, אנשים יהיו לא מרוצים. תהיתי מה באמת קרה שם? לעתים קרובות דיברנו על מה עובר לנטשה בראש. אני באמת חושבת שנטשה רדופה עם רגשות אשם קשים על העבר", היא מספרת. "יש לה עסקים לא גמורים עם הרבה תחושות אשם שמלוות אותה, שכולן נובעות ממה שקרה בבודפשט. 'האלמנה השחורה' לא יהיה על בודפשט, אבל זו נקודת פתיחה טובה בשבילנו להבין את כובד הנטל שנטשה נושאת". 

"האלמנה השחורה" יהיה הסרט הראשון השייך לשלב הרביעי של היקום הקולנועי של מארוול, ויתרחש אחרי "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים", מהרגע בו נטשה בורחת אחרי שהיא בוגדת באיירון-מן ובהסכמי סוקוביה. נטשה מוצאת את עצמה לבד ומוכרחה להתמודד עם העבר שלה כמרגלת ועם מערכות היחסים השבורות שהשאירה הרבה לפני שהפכה ל"נוקמת". הטריילרים והטיזרים כבר אישרו כי רומנוב תתמודד מול הנבל טאסקמאסטר, שלומד את סגנון הלחימה של יריביו ומשתמש בו נגדם. הסרט, שיהיה הסרט ה-24 ביקום הקולנועי, אף הצטלם בחלקו בבירה ההונגרית.