למרות אתגרי התקופה, פסטיבל הקולנוע ירושלים יוצא בכל זאת לדרך במהדורה מקוונת, ויתקיים בתאריכים 10-20 בדצמבר. איך? כל ההקרנות הווירטואליות במסגרת הפסטיבל יתקיימו במערכת צפייה של חברת Shift72, אשר שימשה לאחרונה את פסטיבלי הקולנוע והתרבות המובילים בעולם, בהם פסטיבל ניו יורק ו-SXSW. במקביל, הנהלת הפסטיבל ציינה כי היא שואפת להקרין חלק מהסרטים באולמות מול קהל - וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בפסטיבל הוותיק - שנערך מאז 1984 - ישתתפו השנה יותר מ-80 סרטים ויתקיימו בו שש תחרויות: התחרות לקולנוע ישראלי עלילתי, התחרות לקולנוע ישראלי תיעודי, התחרות לקולנוע ישראלי קצר, התחרות לקולנוע ניסיוני, התחרות הבינלאומית והתחרות הבינלאומית לסרטי ביכורים. פרסי הפסטיבל הוענקו בעבר לסרטים ישראליים אהובים ומוערכים, בהם "עפולה אקספרס", "חתונה מאוחרת", "עג'מי" ו"גט - המשפט של ויויאן אמסלם".

סרט הפתיחה של הפסטיבל יהיה סרטו החדש של איתן פוקס, "סאבלט", המגולל את סיפורו של מייקל, עיתונאי ב"ניו יורק טיימס" המגיע לתל אביב לאחר שחווה טרגדיה משפחתית. הוא מסבלט את דירתו של תומר, קולנוען צעיר שמתנדב להכיר לו את העיר. המפגש עם תומר וכן האנרגיות של תל אביב מחזירים למייקל את האמונה בחיים. את הסרט כתב פוקס עם עיתונאי "ידיעות אחרונות" איתי סגל, ומככבים בו השחקן האמריקאי ג'ון בנג'מין היקי ("האישה הטובה") והשחקן הישראלי ניב ניסים, שזהו תפקידו הקולנועי הראשי הראשון. הסרט צולם ברובו ברחובות תל אביב, וצפוי להגיע לבתי הקולנוע ברגע שיחזרו לפעול.

"סאבלט" הוקרן בבכורה עולמית בתחרות של פסטיבל טרייבקה 2020 וזכה לשבחי המבקרים: ב"הוליווד ריפורטר" נכתב כי "איתן פוקס מגולל סיפור של התעוררות רגשית בין-דורית תוך שהוא מביא אליו רגישות, איפוק וחושניות... 'סאבלט' הוא מכתב אהבה מהפנט לתל אביב ולחיי הרחוב התוססים שלה". "סאבלט" הוא סרטו הארוך השביעי של פוקס, והופק בין היתר על ידי בן זוגו, העיתונאי גל אוחובסקי (גילוי נאות: הנמנה על צוות הכותבים של mako).

את הפסטיבל ינעל הסרט הצרפתי "סיפור(י) אהבה" ((Love Affair(s) של התסריטאי והבמאי עמנואל מורה ("שינוי כתובת"), אשר יצר מורה קומדיה רומנטית שנונה העוקבת אחר דפנה (קמיליה ג'ורדנה), אישה צעירה הנמצאת בחודש השלישי להריונה וממתינה בבית נופש פסטורלי לבן זוגה שנקרא חזרה לפריז בענייני עבודה. אל המקום מגיע מקסים שבור הלב (נילס שניידר), בן דודו של בן הזוג, והשניים נקלעים לדיאלוג מפתיע ומחליטים לשתף זה את זו בחוויותיהם הרומנטיות. הסרט זכה לחיבוק חם מהמבקרים עם יציאתו לאקרנים בצרפת בחודש ספטמבר ובמגזין הקולנוע "אינדיווייר" הכתירו אותו כ"סרט משובח וכובש לב" שבמרכזו הופעות משחק נהדרות.