עוד לא נעשתה סדרה יותר מדוברת מ"חברים". למרות השנים הרבות שעברו מאז יציאתה, היא נשארה נושא שיחה לוהט גם אצל אלה שעוד לא נולדו כשהיא עלתה למסך. ואין מה לעשות, גם מי מכם שמשוכנעים שהסדרה מוערכת יתר על המידה, ידעו ככל הנראה לדקלם בעל פה את כמה מהאירועים הזכירים ביותר שלה - ויש לא מעט כאלה. במהלך עשר עונותיה, הסדרה הצליחה לספק כמה רגעים אייקוניים במיוחד, ביניהם הסצנה בה צ'נדלר (מת'יו פרי) מתוודה בפני מוניקה (קורטני קוקס) על אהבתו אליה כשראשה דחוס בתוך תרנגול הודו עם משקפי שמש וכובע אדום.

צופי "חברים" האדוקים בוודאי כבר יודעים שאותו תרחיש בלתי נשכח זכה לפני פחות משבועיים לשחזור מרגש ביוזמת קוקס, כיום בת 56, שהעניקה למעריצים באינסטגרם פינוק נדיר בחג ההודיה. היא בטח לא האמינו שתעשה זאת שנית, אבל אחרי שנים, השחקנית הכניסה שוב את פרצופה לגופו של תרנגול הודו. בסרטון השחזור המדובר קוקס בירכה את המעריצים: "חג שמח לכולם, אני מקווה שעובר עליכם יום נהדר. אני מרגישה כל כך אסירת תודה", והתבדחה על הדרך - "אם אקבל גיף ארור נוסף של תרנגול ההודו על הראש שלי - אני אאבד את זה. אבל מכיוון שאני סמל חג ההודיה, אז..." ומיד, ניתן לראות את קוקס עם תרנגול ההודו על ראשה כשהיא רוקדת לצלילי הפתיח של "חברים" שמתנגן ברקע.

הגולשים, כמובן, התלהבו מהמחווה המרגשת של השחקנית - ועכשיו היא החליטה למקסם את ההצלחה ושיתפה את הגולשים במה שקרה מאחורי הקלעים של אותו שחזור. קוקס העלתה לחשבון האינסטגרם שלה סרטון נוסף שחושף את התהליך (הדי מחריד) של הכנסת הראש לתוך תרנגול ההודו, בצירוף התיאור "האמת (המגעילה!)" הסרטון מתחיל בשורה מתוך השיר המוכר של ברונו מארס ומארק רונסון, "Uptown Funk", שאומרת "אל תאמינו לי, רק תצפו" ("Don't Believe Me Just Watch") יחד עם אזהרה המיועדת לגולשים הטבעונים. 

כשראשה ופניה מכוסים במה שנראה כמו ניילון, קוקס מסדרת את תרנגול ההודו ועושה את הניסיון הראשון להכניס לתוכו את ראשה. כשהוא נופל הצידה, ניתן לשמוע את קוקס אומרת "זה כל כך פאקינג מגעיל". לאחר מכן היא מנסה שוב למקם את תרנגול ההודו, ומזיזה אותו בחזרה מיד בטענה ש"העצם שם כואבת". אבל קוקס לא מתייאשת: היא ממשיכה לנסות גם ארבע וחמש פעמים עד שתרנגול ההודו יושב בצורה נוחה על ראשה, כשהיא לא מצליחה להדחיק את הזעזוע שלה וממלמלת "אוי, זה כל כך מגעיל", "זה כואב כמו בן זונה", ומבקשת מחברתה שנחלצה לעזרתה "תחזיקי מעמד, אני לא יכולה לנשום". הסרטון מסתיים, איך לא, בתמונה של תרנגול הודו בתנור ביום חג ההודיה. הגולשים, כמובן, לא יכולים היו שלא להתלהב, וקוקס קיבלה מאות תגובות משועשעות. אבל אחת מהתגובות לסרטון בלטה יותר מכולן: ליסה קודרו (פיבי מ"חברים") כתבה, "מה עשית?! את כל כך קשוחה ונדיבה!".

View this post on Instagram

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial)

View this post on Instagram

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial)