ב-15 השנים האחרונות רינת גבאי הייתה במקום אחר לגמרי. היא הייתה רגילה לקפץ עם קוקיות, וקלטות הילדים והמופעים שלה הפכו אותה במהרה לאחת מכוכבות הילדים הגדולות ביותר שהיו כאן. אבל בשנים האחרונות רינת גבאי רצתה להגשים את החלום האמיתי שלה - פשוט לשיר. כעת, לאחר הצלחתה ב"זמר במסכה", היא בדרך להגשים אותו: "אני מתחילה לשנס מותניים ולהבין מה מוטל עליי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רינת גבאי מתחילה להיפגש עם אנשים מתעשיית המוזיקה, לשמוע, להתייעץ איתם, ובעיקר לנסות להתחיל את הפרק החדש בחייה כזמרת. הפעם היא הזמינה לפגישת היכרות ראשונה את חגי אוזן, יועץ אמנותי שבעבר ניהל את נסרין קדרי. "לפעמים מה שצריך בניהול זה הכוונה. זאת אומרת, אתה נמצא במקום הנכון, תן פה ימינה, קצת שמאלה", אמר אוזן.

גבאי מצידה הסבירה מה לדעתה מקשה עליה: "נקודת התורפה שלי - חוסר ביטחון. הרבה שנים זה באמת לא היה המקצוע. זאת אומרת, המקצוע שלי דרש ממני דברים אחרים לחלוטין". בעלה דורון, שהוא גם המנהל האישי שלה, היה נגד כל העניין - חשב שצריך להתמקד בפרנסה הטובה בעולם הילדים, והוויכוחים ביניהם היו חשופים לעיני כל ב"מחוברים".

מאחורי המסכה - רינת גבאי  (צילום: N12)
"מתחילה לשנס מותניים ולהבין מה מוטל עליי". רינת גבאי | צילום: N12

"התלוננתי רבות ב"מחוברים" שאני לא זמרת ואני רוצה להיות זמרת והרצון הזה ממש צעק החוצה", סיפרה גבאי. "ככל שאני אמרתי כן הוא אמר לא". בדיעבד דורון צדק אז. הניסיון הראשוני של רינת לא צלח וקריירת המוזיקה לא התפתחה.

"כשראיתי את הלינק התעלפתי"

במשך יותר משנה היא ישבה בבית, השהתה את הקריירה שלה, עוד הרבה לפני שמישהו חשב על הקורונה. בינתיים הגיעו לא מעט הצעות מתוכניות ריאליטי למשל, אבל לכולן היא סירבה בתוקף. "ואז דורון לקח אותי, התרגש, עוד שנייה הוא לא נשם, זה כמו שהוא בישר לי שרוצים אותי לשיר לאפיפיור", תיארה גבאי בהתלהבות את הרגע שבו בעלה סיפר לה על "הזמר במסכה".

"כשראיתי את הלינק התעלפתי. התעלפתי. לא האמנתי שזה אמיתי, שזה קורה לי. לא האמנתי שאפשר להביא דבר כל כך מדויק בשבילי", סיפרה גבאי. לאחר מכן התחילה התוכנית, המחמאות מהשופטים לא איחרו לבוא ואפילו הבעל דורון הופתע: "לא ידעתי שהיא מסוגלת לשיר ככה".

רינת גבאי והשפירית (צילום: מתוך: חי בלילה/הזמר במסכה | קשת 12)
רינת והשפירית | צילום: מתוך: חי בלילה/הזמר במסכה | קשת 12

בינתיים, היא יודעת שזה הזמן לנצל את המומנטום ולצאת להופיע, גם אם זה מול קהל מצומצם בחצרות הבתים. "אם היית שואל אותי לפני שנה אם הייתי עושה תוכנית פריים טיים ואחר כך הייתי הולכת למופע הכי אינטימי שאפשר, בחיים לא הייתי מדמיינת", אמרה גבאי.

"אם הייתי שולח 100 שירים של רינת לגלגל"צ, הם לא היו מתקבלים. אבל שים עליה מסכה, והיא הזמרת הכי טובה בארץ. מבחינתי, היא הייתה הכי טובה שם. ועד שזה באמת לא היה בגמר והיא הורידה וראיתי שזאת באמת היא, לא יכולתי להשלים עם זה לגמרי ולהגיד לה שאפו", הסביר דורון.

אחרי שהיא הצליחה להוריד את הקוקיות ונכנסה למסכה, רינת גבאי תצטרך להשתחרר עכשיו גם מהשפירית, לצאת לדרך עצמאית וחופשית, בדרך להגשים את החלום. "זה בסך הכול מסע, הבנתי גם שאני מורידה מזה את כל הלחצים", סיפרה גבאי. "די, לשיר זה מקסים, זה פשוט, זה קטן, זה אמיתי - בוא נשיר".