לראשונה מוסד תרבותי מורד בממשלה ופועל בניגוד לחוק: תיאטרון יפו מרד אמש (שלישי) בהנחיות של משרד הבריאות וקיים הצגה בכיכובה של גלית גיאת. ההצגה התקיימה תחת כיפת השמיים מול קהל של 50 אנשים. שוטרים שהגיעו למקום לאחר מכן דרשו לפזר את ההתקהלות, אך מנכ"ל התיאטרון יגאל עזרתי סירב לדרישתם בטענה שמדובר במפגן מחאה - וכעת הוא צפוי לקבל קנס בסך 5,000 שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקהל שהגיע להצגה הקפיד לשבת בריחוק ולעטות מסכות, ובכל זאת - מדובר בהתקהלות אסורה שמנוגדת לחוק ולהנחיות המפורשות של משרד הבריאות. בחודשים האחרונים שמענו לא פעם אמנים ויוצרים שקראו למוסדות התרבות למרוד בממשלה, בסגנון "מרד המסעדנים", במטרה לקבוע עובדות בשטח, לגרום לממשלה ליישר קו עם המציאות ולעצור את שיתוק עולם התרבות. אמש, בפעם הראשונה, זה קרה הלכה למעשה.

ההצגה שנערכה ביפו בהשתתפות גלית גיאת (צילום: רדי רובינשטיין)
ההצגה שנערכה הערב ביפו בהשתתפות גלית גיאת‎ | צילום: רדי רובינשטיין

גלית גיאת שכיכבה בהצגה הסבירה את הבחירה להשתתף באירוע. "באנו להפגין, באנו לזעוק את זעקת האמנים, צעקת התיאטרון, ולהזכיר לכולם ושלא נשכח", ציינה, "פשוט שלא נשכח את הדבר הזה שנקרא תרבות, שנקרא אומנות שהיא בעצם המקום לנשמה שלנו, המקום לרגש, לשמחה, לביקורת ולראי של החברה שלנו. החשיבות היא עצומה מעבר לשמונת החודשים שישבנו בבית ולא עשינו דבר ולא הגשמנו את הייעוד שלנו וכמובן לא התפרנסנו.

"אז אנחנו כאן כדי להגיד את זה בדרך שלנו והדרך שלנו היא אומנות", הוסיפה גיאת, "ולכן אנחנו עושים היום את ההצגה על פי כל הכללים ועל פי כל התקנות ואני מאוד מקווה שימשיכו ויצטרפו אלינו עוד אנשים ועוד גופים של תיאטרון ושל אומנות בכלל".