זו הייתה השנה הקשה בחייו של בני פרץ, המנהל שהיה תמיד החצי השני של אייל גולן. אף אחד לא האמין שהפרק האחרון בסיפור של הצמד החזק בעולם המוזיקה יהיה סכסוך כספי מכוער על עשרות מיליוני שקלים. ואם הקרב העסקי הזה לא מספיק, אז לפני כמה חודשים נפתחה בו חזית חדשה: איתי לוי, בן טיפוחיו של פרץ שהפך לביצת זהב, הפך לקלף מיקוח במאבק. פרץ טוען שגולן ולוי סגרו מאחורי גבו עסקת מיליונים.

"אחרי 10 שנים אינטנסיביות, יום ולילה ביחד, אני ואייל זה כמו גירושים לכל דבר", מספר פרץ. "אני הולך וחוזר בבית, לא ישן, שואל איך זה קרה לי".

יש ביניכם איזשהו קשר?

"לא".

מתי הייתה הפעם האחרונה שדיברתם?

"לפני חצי שנה אולי, בוויכוח שהיה לנו אצל עורכי הדין. ועדיף שזו תהיה גם הפעם האחרונה עד סוף החיים".

עד כדי כך אתה פגוע?

"כן".

וכשנולדה לו בת לפני כמה חודשים?

"לא חייגתי ולא אמרתי מזל טוב. כתבתי לאשתו מזל טוב, אבל לא לו".

בני פרץ ואייל גולן (צילום: ארן חן)
"אני ואייל גולן זה כמו גירושים, 10 שנים היינו ביחד יום ולילה" | צילום: ארן חן

גם עם איתי לוי אתה לא בקשר?

"הנתק עם איתי עשה לי יותר רע מכל מה שהיה לי עם אייל. זו שואה מבחינתי, מבחינת הפגיעה. יש את בני שלפניה ויש את בני שאחריה. אתה הולך לאדם שמוגדר אויב שלי ועושה איתו חוזה כדי לפגוע בי? אתה לא מתבייש? זו הכרת הטוב שלך? זו בגידה של בן אדם הכי קרוב אליך, אתה ימים ולילות איתו. לא מצליח להבין מאיפה הדם בגוף לאנשים האלה, מאיפה הם נוצרים? אל תתבלבל, אני לא צריך אותו, אני לא רוצה להיות לידו ולא ליד אייל גולן. רק תלמדו לסיים כמו גברים בצורה מכובדת. רק את זה אני מבקש".

ואם הם ירצו לחזור?

"לעולם לא, אני לא ארצה לעולם. מתפלל לקב"ה שאפילו לא אשב עם האנשים האלה סביב אותו השולחן".

"אייל לא מבין בעסקים"

עוד לפני עסקי המוזיקה, פרץ הוא יזם נדל"ן ותיק. יחד עם אביו ואחיו הקים את חברת "פרץ בוני התיכון" והיום הוא אחד מבעליה ומעורב בפרויקטים רבים. בתחילת העשור הקודם, בשיא שותפותם הקימו פרץ וגולן יחד גם חברת נדל"ן שרכשה פרויקטים בעשרות מיליוני שקלים, וחלק מהנכסים נמצאים עד היום בבעלות משותפת.

הם חברים כבר 25 שנים, אבל רק לפני עשור התחילו לעבוד יחד. יום אחד גולן התקשר לפרץ וביקש שיבוא לבדוק מה קורה אצלו מאחורי הקלעים. פרץ עבר על הספרים והחשבונות ונדהם לגלות חברה לפני קריסה. הוא לא הבין איך הזמר הכי מצליח בישראל לא מרוויח שקל. "לא הייתה לי מלחמה עם אייל, אם הוא היה מבין מה זה עסקים", מסביר פרץ.

מה הכוונה?

"אייל מבין מוזיקה, זמר בחסד עליון, אבל כשאתה מדבר איתו על עסקים זה כמו לדבר עם בן אדם אחר. הוא חייג אליי, אמר לי: 'בני, אתה חייב לבוא לראות מה קורה אצלי, אני במצב אנוש'. הגעתי, ראיתי אירועים לא משולמים, הופעות שהוא מקיים בעלות של ההוצאות ששלהן".

הוא לא הרוויח באותה התקופה?

חד משמעית לא.

אז אתה מגיע לחברה במצב קשה.

"לפני קריסה. ראיתי עבירות פליליות, אמרתי לו שזה לא מצב רגיל. חשבוניות פיקטיביות, אם אתה מבין מה המושג של הדבר הזה, זו אחת העבירות הקשות".

בשלב זה פרץ ממהר לדווח למס הכנסה על אי הסדרים, בלי לדעת שכבר מתנהלת חקירה סמויה נגד גולן. כך נולדה פרשת המיסים שבסיומה הודה והורשע גולן בהעלמות מס בגובה 2.5 מיליון שקלים. הוא נחלץ בעור שיניו, ובזמן שכל צמרת הניהול שלו קיבלה עונשי מאסר, עליו נגזרו עבודות שירות בלבד.

הסכסוך בין אייל גולן לבני פרץ מתגבר (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
פרץ וגולן. מתקשרים היום רק דרך מתווכים | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

"זו אחת הפרשות הכי קשות שהיו", מכריז פרץ.

מאיזו בחינה?

"אתה יודע מה זה חשבוניות פיקטיביות? זה ליצור הוצאה שלא הייתה. זה אחד הדברים הכי חמורים. חשבוניות פיקטיביות בכמויות של מיליוני שקלים זה בית סוהר, בלי דיונים. זה נס שאייל לא היה 'בפנים', נס".

במקביל לבדיקת ההתנהלות הכלכלית של החברה, פרץ גם עשה אז סדר בהוצאות האישיות של החבר הקרוב.

"הייתי מסביר לו 'אתה הוצאת החודש מיליון ומאתיים אלף שקל. אתה מבין שזה לא יכול לקרות? ועדי עובדים לא רוצים אותך, חברות לא רוצות, חתונות אתה לא רוצה, בת מצווה אתה לא רוצה כי הילד מחבק אותך, אז מאיפה נביא את הכסף?'. הייתי מסביר לו את זה. הוא היה אומר לי 'סליחה אתה צודק אני לא אוציא יותר'. ככה זה היה כל חודש. ואז הוא אמר לי בשיא הוויכוח 'תגיד לי, מה אתה גננת, מה כל חודש תשב לי על הוויזות?'.

פרשת הקטינות

עם יכולות הניהול שהביא מעולם הנדל"ן, יצק פרץ מחדש את היסודות לעסקים של גולן ורק אחר כך בנה לגובה. כשהגיע, גולן ביקש 17 אלף שקלים על הופעה בחתונה, היום הוא גובה 80 אלף שקלים. הם שרדו את פרשת המיסים והתחילו להרים את הראש, אבל אז הגיעה פרשת הקטינות שאיימה לקבור את הקריירה של גולן. גם כאן הוא הסתער ויצא להגן אל החבר הקרוב.

היום, בדיעבד, אתה מצטער שהגנת עליו ככה בחירוף נפש בזמן הפרשה?

"לא. אני לא מצטער כי האמנתי שאייל לא עשה שום דבר פלילי".

אתה עדיין מאמין בזה?

"כן".

הפרשה מסתיימת ללא אישומים פליליים מבחינתם, אבל עם כתם מוסרי גדול שכנראה יישאר למצח. גם בני נחקר בפרשה, והתיק נגדו נסגר מחוסר ראיות. גם היום בשיאו של הסכסוך ביניהם, בני ממשיך להגן על אייל בכל הקשור לפרשה. אולי זה בגלל שגם הוא היה שם וגם לו יש חלק בסיפור.

מעבר להיבט הפלילי, ברמה המוסרית - אתה מבין למה התרבות שהייתה שם היא כשל מאוד רציני?

"אני לא יכול לשלוט באבא של אייל. הוא לא בן 16, הוא בן 70".

אבל זה לא רק הוא. הבנות עברו לחבר, לנהג וגם לאייל.

"בשבילי, לפגוע בבחורה זו רעידת אדמה. אצל אדם אחר זה יכול להיות שונה. אני לא יכול לחנך אנשים".

אז אתה מסכים שמה שקרה שם זה דבר נורא?

"חד משמעית. אני לא נכנס... אתה מאמין לי שלא נכנסתי לעומק הדברים?".

יכול להיות שאייל לא ידע כלום על מה שקורה מסביבו? זה לא קרה רק פעם או פעמיים.

"אתה יודע כמה דברים אייל לא יודע? הרבה דברים. לפעמים הוא עולה לבמה ולא יודע אפילו שהחליפו לו נגן. לא באים ואומרים לו 'אבא שלך התחיל עם בחורה'".

כמה זה פגע לו בקריירה?

"פגע מאוד, עד היום זה פוגע בה".

"הוא ציפה לקבל כבוד, איתי חשב אחרת"
 

אחרי השנה הקשה ההיא המשיכו השניים לפתח את חברת "ליאם הפקות", והחתימו את איתי לוי ואת נסרין קדרי, לימים שניים מהאומנים הפופולריים בישראל. אבל גם כאן התחילו להתעורר בעיות. 

"אייל לא אוהב את איתי לוי, נקודה", קובע פרץ. 

אבל הוא בחר אותו.

"איתי גדל מהר מדי, ואייל לא אהב את זה. לא היה חיבור. הכל היה צבוע שם, ומצאתי את עצמי כל הזמן הולך בין הטיפות. על חבל דק. אחד הפיצוצים הגדולים שהיו לי עם אייל התרחש אחרי שהלכתי להופעה של איתי בירושלים, ולא באתי לשיעור תורה שלו. באמת צדיק הדור, שיעור תורה הוא עושה בבית. שניהם היו אשמים בזה, ותמיד הייתי מנסה לפשר ביניהם. יכול להיות שאייל ציפה לקבל יותר כבוד, ואיתי חשב אחרת".

זה הלו"ז: איתי לוי מצלם קליפ בוילת החלומות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", באדיבות ספורט 1)
"רוע שלא נתקלתי בו". איתי לוי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", באדיבות ספורט 1

פרץ שמר על לוי מקרוב. הסיפור של ילד שגדל בשכונת עוני בלי אבא נגע לליבו. הוא לקח אותו כפרויקט והתחיל לעבוד.

"הוא היה קורא לי אבא. בהתחלה, כשהייתי מתקשר למועדונים כדי לקבוע הופעות לאיתי היו מציעים רק 2,500 שקל. לקחתי מה שיש מתוך מחשבה שגם אם אני מפסיד כסף - יראו אותו, וזה מה שחשוב. פעם אחת עברה לידו צלמת של גיא פינס, והוא התאכזב מכך שהיא התעלמה ממנו. אמרתי לו 'חכה, עדיין לא מכירים אותך. אתה תגיע לאן שתרצה, אבל בסבלנות'. כשאייל התנגד שהוא ייסע במרצדס אמרתי 'תו לו, זה החלום שלו".

"אתה פאקינג אייל גולן, בזה אתה מתעסק?"

למרות המתיחויות מאחורי הקלעים, על הבמה הכל נראה נוצץ. העבודה הקשה נשאה פירות, ופרץ הופך את איתי לוי לכוכב ואת "ליאם הפקות" לאחת ההצלחות הגדולות בישראל. אבל בסיפור הזה אין רגע בלי תפנית חדה בעלילה. לפתע ביקש אייל גולן להיפרד ממנהלו ושותפו העסקי, והאשים אותו בכך שלקח עשרות מיליוני שקלים מכספי המשרד לצרכיו האישיים.

כדי ליישר את ההדורים ולהרגיע את הרוחות, הם ביקשו מעורך הדין גילי מנקין, בעלה של אופירה אסייג וחבר משותף, שיגשר ביניהם וייקבע מה שייך למי. צעד עסקי מקובל בין שותפים שצברו הון ונכסים בעשרות מיליונים. בסופו של הבירור, נקבע כי גולן חייב לפרץ מיליוני שקלים. גולן לא אהב את התוצאה וכאן החלו להיווצר הסדקים הראשונים בחברות. את כדור השלג הזה כבר היה קשה לעצור.

מה הסיבה לקרע הפתאומי ביניכם?

"אי אפשר להגיד על אייל שיש לו בצע כסף, אבל הוא התחיל להרגיש שהקריירה שלו מסתיימת, ושצריך לטרוף מה שאפשר מכל הכיוונים. הוא הגיע לגיל 50, והחליט לתפוס מה שאפשר - לא משנה אם דורכים על כולם בדרך. גם אני לא פרה קדושה ולא הייתה לו בעיה. הוא הגיע להחלטה ואמר 'אני רוצה לשלוט במערכת שלי. אני יודע לעשות את זה כמו בני, ולא צריך שותף".

במכתב שעורך הדין שלו שולח לך לפני התביעה, הוא גם דורש ממך להחזיר עשרות מיליוני שקלים וכותב 'למרבה הצער מתברר שבני ניצל את האמון העיוור שאייל רכש לו לצורך התעשרות על גבם של ליאם הפקות ואייל גולן'.

"בחוזה שהיה בינינו נכתב שמגיע לי לקבל כרטיס אשראי, הוצאות דלק, בתי מלון, הכל. 10 שנים סירבתי לקחת כי ידעתי שזה פתח לבעיות. ידעתי שאם יום אחד ישאלו משהו, אני אוכל להגיד שלעולם לא קניתי אפילו באגט מהכסף של ליאם הפקות".

אייל גולן (צילום: Yaakov LedermanFlash90)
"לפני שהייתי המנהל שלו הוא לא הצליח להרוויח שקל". פרץ על אייל גולן | צילום: Yaakov LedermanFlash90

וכשהוא שולח לך מכתב ומבקש ממך להחזיר את המפתחות, את הרכוש, הצ'קים, הקבלות, הטלפונים. אני מניח שזה גם מאוד פוגע ברמה האישית.

"פוגע, אבל..."

בעצם זה כמו מכתב פיטורים.

"פיטורים?! תגיד לי, מה אני עובד שלו? לי יש חברת ניהול שניהלה לו את החברה. עכשיו הוא מתקשר לעשרות אנשים ואומר להם: 'הבנתי שבחרת צד, אמרת שלום לבני באירוע, אמרו לי שחיבקת אותו'. זה מה שאתה עושה? אתה פאקינג אייל גולן. אימא שלי בת 80, יושבת בבית שישה חודשים סגורה, והיא צריכה לשמוע שאומרים שהבן שלה לקח כסף? אתה יודע מה זה בשבילה? איזה צער? אין מחילה על מה שהיא עברה".

אבל אתה יודע מה יגידו. אייל גולן, זמר מצליח, הסתובב ועשה כסף ואתה גזרת קופון.

"האחרון שיכול להגיד את זה הוא אייל גולן. כי הוא היה חמש שנים בפרשת המיסים, ומשם עבר לחמש שנים נוספות בפרשת קטינות, אז כל הקריירה שלו איתי מלווה בפרשות קשות. מעבר לכך, כפי שאמרתי קודם, בתקופה שלפני שיתוף הפעולה בינינו הוא לא הצליח להרוויח שקל. היו לו רק חובות וצרות. מאז שאני לא איתו הוא רק מפסיד כסף. מה זה גזרתי קופון? לפי מה שאתה אומר אז לכל האומנים בעולם לא יהיו מנהלים. יחייגו ישירות לג'ניפר לופז להזמין הופעה".

"לא מאמין שיש רוע כזה"

בשנה האחרונה פרץ וגולן בנתק מוחלט. הם מדברים רק באמצעות שליחים, ונכנסו להליך בוררות אצל השופט בדימוס יורם דנציגר שאמור להכריע בקרוב. מי שמצא את עצמו כקלף מיקוח בגירושים המכוערים האלו הוא איתי לוי, שהפך למכונה של להיטים וכסף. בשנה האחרונה הוא הכניס לקופה של "ליאם הפקות" בבעלות השניים מיליוני שקלים, וזה מה שהוביל להתנגשות האחרונה בסדרת הפיצוצים. כעת פרץ טוען שאייל ואיתי עשו עסקה מאחורי גבו, ובעצם נישלו אותו מזכויותיו על ההכנסות של לוי.

"איתי, זה רוע שלא נתקלתי בו. כשאני שומע שיר שלו מצטמרר לי הגוף ואני מיד מנתק את כל מה שיש בסביבה. לא מאמין שיש רוע כזה, שיש איש רע כזה. הוא אכל אצלי בבית, היה כמו ילד בשבילי, ילד שגידלתי חמש שנים. אני לא מאמין. זה שילוב של רוע ושל זלזול. ועזוב את ההצגות של להזיל דמעה".

אז מה קרה פתאום?

"בצע כסף. זו המילה. אתה נופל לתוך סכסוך ביני לבין אייל ומנצל את זה? אני כותב לו 'איתי מה קורה?', והוא אומר לי 'אני עסוק בפרויקטים'. הוא בבית, ישן בקורונה, ואומר שהוא עסוק בפרויקטים מורכבים. איך האיש הזה, שהצלתי אותו מחובות של 600 אלף שקל, לא עונה לי. תגיד לי, אתה לא מתבייש? למי אתה מתפלל בבוקר? הוא משחק אותה כל יום. תפילין, ציצית, סוכה, סידור. לעבירות של בין אדם לחברו יש משקל כבד מאוד".

בחודשים האחרונים פנו אל פרץ כמה מהאומנים הגדולים בישראל והתחננו שינהל אותם, אבל הוא החליט לקחת הפסקה. לפני שבועיים נולדה לו בת מהנישואים השניים והוא רוצה להיות קצת בבית. גם על המשפחה שלו עברה שנה מטלטלת. אולם המילה האחרונה עדיין לא נאמרה, והסכסוך בין השניים שהיו בלתי נפרדים והיום אינם מחליפים מילה רחוק מלהגיע לקיצו.

תגובות אייל גולן ואיתי לוי

מליאם הפקות נמסר: "בניגוד לבני פרץ שממשיך לנהל את הבוררות באמצעות כלי התקשורת, אייל גולן ימשיך לנהל אותה מול הבורר כבוד השופט העליון יורם דנציגר. 'לאמת אין עבר או עתיד. היא קיימת וזוהי תכליתה היחידה' (ריצ'ארד באך). אנו מאחלים לפרץ ורעייתו נחת מהתינוקת שהצטרפה למשפחה".

מרות הפקות ומוסיקה בע"מ, המייצגת הבלעדית של איתי לוי, נמסר: "איתי לוי מעולם לא לקח מעולם כל חלק במחלוקת הנטושה בין בני פרץ לבין אייל גולן והוא לא מתכוון לקחת בה כל חלק כעת ואף לא בעתיד. לגבי הטענות שעלו בכתבה איתי יבקש להבהיר כי מעולם לא היה חייב לאף אדם או חברה ולו שקל אחד בודד. הדברים ידועים לכל הגורמים בליאם הפקות בכלל ולבני פרץ בפרט. בכל התקופה בה היה חתום בליאם הפקות איתי התנהל בחריצות שיא ניקיון כפיים ותום לב".

לגבי יתר הדברים שנאמרו על ידי בני פרץ נמסר מרות הפקות: "איתי מתנער לחלוטין מהשפה המשתלחת ו'אמרות השפר' שאין בהן להעיד אלא על אומרם בבחינת הפוסל - במומו פוסל, ואולם הוא יבקש בעת הזו שלא לשפוט אדם בעידנא דריתחא. כידוע כל פרידה כרוכה בצער ואכזבה, אבל לא רות הפקות ולא איתי לוי יסכימו למצב דברים ששמם הטוב יפגע על ידי מאן דהוא על כלל ההשלכות והמשמעויות הכרוכות בדבר. לסיום יבקש איתי לאחל עם ישראל בכלל ולבני פרץ ומשפחתו בפרט שבת של שלום, בריאות איתנה ומזל טוב לרך הנולד".