אתם מכירים אותו כצ'נדלר בינג, בחור ציניקן ומשעשע שבסך הכל לוקח את החיים די בקלות. אבל מעריצי "חברים" השרופים יודעים שהשחקן שגילם את אותה דמות מוכרת, מת'יו פרי, חווה קשיים גדולים הרבה יותר מאלו של דמותו, כשהיה מכור לסמים במשך שנים רבות - וגם תוך כדי צילומי הסדרה (זו הסיבה, אגב, לפערי המשקל המשמעותיים שלו בין העונות). עכשיו, במסגרת ראיון חדש של זוגתו לשעבר של פרי, מתברר כי התמכרותו לסמים הייתה חמורה עד כדי כך שהוא שלח אותה, לטענתה, לקנות לו קוקאין, הרואין וקראק. לדבריה של האקסית, היא הייתה אז בהיריון, והשחקן הניח שהיותה אישה הריונית תעזור לה לחמוק ממעצר.

קייטי אדוארדס ומת'יו פרי היו זוג לתקופה קצרה אי אז בשנות האלפיים, ונשארו חברים לאחר מכן. בראיון חדש איתה לעיתון הסאן, חשפה אדוארדס כי לפני עשר שנים פרי עבר תקופה לא קלה בכלל בהתמודדותו עם התלות בסמים, והוא אף ביקש ממנה לקנות עבורו סמים (כשהשניים כבר היו פרודים). "הייתי בחודש חמישי להיריון בערך, ירדתי למטה כדי לקחת דברים בשבילו. הוא (היה אומר), 'אף אחד לא עומד לעכב אישה בהיריון, אל תדאגי'".

לפי אדוארדס, פרי היה מארגן את עסקת הסמים והיא הייתה דואגת לאסוף את החומר. "היינו פותחים את השקית, לפעמים זה היה כדורים, קוקאין, לפעמים הרואין וקראק. אף פעם לא ידעת מה אתה הולך לקבל". לטענתה, היא בסך הכל ניסתה לעזור לו, ופגשה את הסוחרים בעצמה כדי למנוע אפשרות בה הוא "יסתובב ברחובות" וייתפס על ידי שוטרים או צלמי פפראצי נלהבים. "אני מסתכלת אחורה וחושבת, 'איזו מין חברה הייתי?', (אבל) רציתי לעזור לו". אדוארדס אף הסבירה כי פרי הכניס אותה למצב לא נעים, "הוא עורר בי רגשות אשמה ואמר 'אם לא תביאי לי את זה אני פשוט אגיע לשם בעצמי ואלך בעיר'. אמרתי, 'לא, לא, לא, אני אעשה את זה בשבילך', כי לא רציתי שהוא יגיע למצב בו הוא נוהג או משוטט ברחובות... זה היה די מוזר, הקשר שלנו הפך לרעיל, לא יכולתי להגיד לא".

לא רק שהשחקן העמיד את זוגתו לשעבר בסיטואציה בלתי אפשרית - הוא גם הפך אותה למעין שכירה שלו, כששילם לה על עבודת האיסוף שעשתה בעבורו. "הרווחתי את כל הכסף הזה, רק הייתי צריכה לנסוע, לאסוף את זה, להביא לו את זה, לפעמים שלוש פעמים ביום. הרווחתי 3,000-4,000 דולר ליום". בנוסף, מתברר כי תחת השפעת הסמים פרי לא תמיד הצליח להיות הגרסה הכי חדה של עצמו. במהלך הראיון שיתפה אדוארדס כי "הייתי נוסעת לאולפני פרמאונט ומבקשת לראות את מת'יו. הייתי נוסעת לקרוואן שלו וחושבת, 'איך אתה יכול לעבוד עכשיו?' הוא לא היה נרקומן מתפקד, אפשר היה לראות את זה על הפנים שלו".

אדוארדס המשיכה וסיפרה: "(המעגל הפנימי שלו) לא רצה שום קשר אליו, הוא היה על הקצה איתם, רק בגלל שהם לא רצו לראות אותו ככה, זה היה ממש קשה. החברים שלו עשו דברים ובילו יחד, והוא מעולם לא נכלל בתוכניות כי זה היה כזה, 'איך מת'יו יגיע?' זה היה די מביך... היו פעמים בהן חשבתי, 'איך בנאדם יכול לעשות כל כך הרבה דברים ולא למות'... 80 ויקודין ביום, זה קטלני". לפי אדוארדס, כשפרי נכנס לגמילה שלישית ב-2011 (הפעמים הראשונות היו ב-1997 וב-2001), היה נראה כי הוא עומד למעוד ולחזור לסמים. "אפשר היה לראות את הסימנים מראש. היו לו בדיחות כמו, 'בואי נלך להביא קצת קוקאין. מה את חושבת? אה, סתם צוחק'. וחשבתי, 'אוי אלוהים, זה בראש שלו, הוא חושב על זה'". 

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)

בהמשך, סיפרה אדוארדס על מקרה אחד בו פרי היה בהשפעת סמים והדביק את ידיו לרגליו בסופר-גלו (דבק חזק במיוחד) והיא מצאה אותו כך, דבוק וחסר אונים, בביתו. "העוזרת האישית שלו הייתה במטבח ודיברה בטלפון, הוא היה תקוע על הספה עם הידיים שלו דבוקות לרגליים שלו, והנה אני מנסה לשחרר את הידיים שלו עם מסיר לק. אמרתי, 'מה היא (העוזרת) עושה?' הוא אמר, 'אה, היא מתקשרת לגמילה'. אמרתי, 'אולי זה רעיון טוב'". 

היום, פרי לא רק פיכח - אלא גם מאורס טרי. בשבוע שעבר השחקן הודיע על אירוסיו לסוכנת הטאלנטים מולי הורביץ, איתה הוא נמצא בזוגיות מזה שנתיים. "החלטתי להתארס", סיפר בשיחה עם מגזין People, "למזלי, זכיתי לצאת עם האישה הכי אדירה שיש בעולם כרגע".