גם אם השם אדם מקיי עוד לא נשמע לכם מספיק מוכר, אחרי הכתבה הזו הרושם שלכם ישתנה. מקיי, תסריטאי, במאי ומפיק, עבד במשך שנים ככותב ב"סאטרדיי נייט לייב", שם הכיר את שותפיו העתידים ליצירה, בהם וויל פארל. אחרי שעזב את משרת הכתיבה הוא החל לביים ולכתוב קומדיות ("החבר'ה האחרים") והמשיך לכתיבת ובימוי דרמות סאטריויות שהביאו אותו גם עד טקס האוסקר, בהן "מכונת הכסף" ו"סגן הנשיא". הפרויקט הבא של מקיי - שחברת ההפקות שלו חתומה בין השאר גם על הסרט "נוכלות בלי חשבון" והסדרות "יורשים" ו"בשבילי אתם מתים" - הוא סרט עטור כוכבים שצפוי לעלות בנטפליקס בשנה הבאה, וכשאנחנו אומרים "עטור כוכבים" אנחנו ממש לא נסחפים.

עד כה התבשרנו על ליהוק ראשון ומסקרן לסרט "Don’t Look Up" (אל תסתכלו למעלה) של מקיי, והוא ג'ניפר לורנס בתפקיד הראשי. עבור לורנס זו תהיה חזרה למסך הגדול/קטן אחרי פגרה של כמעט שנתיים מאז הסרט האחרון שצילמה. והלילה פורסמה רשימת השחקנים הנוספים שלוהקו לסרט וקחו אוויר, כי זה יהיה ארוך: לאונרדו דיקפריו יגלם את התפקיד הראשי השני בסרט, ובתפקידי המשנה יופיעו מריל סטריפ, טימותי שאלאמה, ג'ונה היל וקייט בלאנשט. רוצים עוד? כי יש: מתיו פרי, קיד קאדי, היימש פאטל ואריאנה גרנדה לוהקו גם הם לתפקידי משנה ואורח בהפקה המרשימה של נטפליקס.

תשאלו את עצמכם איפה יצליחו להכניס את כל השחקנים האלה, ונשיב כי כמו ב"מכונת הכסף" וב"סגן הנשיא", התסריט של מקיי יערבב בין סצנות קולנועיות קלאסיות לכאלה ששוברות את הקיר הרביעי ופונות ישירות לקהל במונולוגים. הסרט יעקוב אחרי שני מדענים בינוניים שמגלים כי מטאור עומד לפגוע בכדור הארץ תוך חצי שנה, ויוצאים לסיור תקשורתי נרחב בניסיון להזהיר את העולם מהסכנה המתקרבת. שלא במפתיע, הם ייתקלו בהתנגדות רבה של הקהילה המדעית והציבור, שיסרבו להאמין לתחזית העגומה שלהם. הסרט יחל להצטלם בתחילת 2021, ומיועד לעלות בנטפליקס בסוף אותה שנה, בתזמון שיהפוך אותו למתמודד ראוי למדי לטקס האוסקר של 2022.