מפיק העל שלא ישן בלילה וממשיך ליצור בקצב מסחרר עוד עוד סדרות וסרטים משובחים, חשף לאחרונה סיפור עגום עם סוף שמח משנות נעוריו. מסתבר שהוריו של המפיק הגיי, שהביא לעולם בין היתר את "גלי", "פוזה", "ראצ'ד", "הוליווד" ואת הגרסה המחודשת לקלאסיקה "הנערים בחבורה", ניסו לשלוח אותו כשהיה נער לפסיכיאטר, כדי שזה "ירפא אותו מהומוסקסואליות". 

"יום אחרי נשף הסיום של השנה הראשונה בתיכון ההורים שלי לקחו אותי לפסיכיאטר שירפא אותי" נזכר המפיק בן ה-54, "אבל היה לי פסיכיאטר טוב". למרבה המזל של מרפי (ושל עולם התרבות כולו), הפסיכיאטר שפגש הבין קצת יותר על נפש ומיניות האדם מאשר ההורים של מרפי. אחרי מספר "טיפולים" הוא נפגש עם הוריו והציב בפניהם ברירה - או שהם ימשיכו לנסות לשנות את הבן שלהם ולאבד אותו, או שיקבלו ויאהבו אותו כמו שהוא. 

זה היה תהליך ארוך וזה לקח זמן, אבל בסופו של דבר ההורים של מרפי עשו את הבחירה הנכונה. "הייתי מאוד מבורך", נזכר מרפי באותה תקופה, "כשהלכתי לנשף סיום התיכון הייתי כבר אחרי כל הסיפור הזה, אבל עדיין לקחתי חברה, בגלל שאסור היה עלי לבוא עם בן זוג".

את החוויה הזו בחר מרפי לחשוף בפרויקט מיוחד של The Hollywood Reporter, בו נזכרו הוא וכוכבי סרטו החדש, "The Prom", בנשפי הסיום שלהם. הסרט המדובר, בכיכובן של מריל סטריפ וניקול קידמן, יהיה זמין לצפייה בנטפליקס החל מה-11 בדצמבר, ועוקב אחרי ארבעה כוכבי ברודווי שמרימים לנערה לסבית נשף פרטי, אחרי שבית הספר אסר עליה להגיע לנשף עם בת זוג. 

על אף שהחוויה של מרפי מביקוריו אצל הפסיכיאטר לא הייתה אכזרית וקשה כמו אלה המתוארות בסדרה "ראצ'ד", הן עדיין מאוד אמוציונליות עבורו והוא ביקש להשתמש בזיכרון הזה כדי לעזור ולחזק להט"בים צעירים. "אני מכיר את תחושת ההשפלה שנגמרת בגלל ההעדפות המיניות שלך ואני מכיר את ההרגשה שאין לך בני ברית", הוא אמר, "אבל אז מסתבר שדווקא כן יש לך. אם רק הייתה לי אז את תחושת הקבלה והשייכות הזאת, מעניין איך החיים שלי היו נראים היום".