טרנד אמריקאי של השנים האחרונות שלא הגיע אלינו - ואולי טוב שכך - הוא של מחזות זמר המצולמים בשידור חי באולפן. מדובר בהפקות טלוויזיה של מיוזיקלס מוכרים למדי, שמועלים בשידור חי להנאתם החלקית של הצופים. בין מחזות הזמר המוכרים שהועלו בטלוויזיה האמריקאית בשנים האחרונות נמנים "צלילי המוזיקה", "פיטר פן" ו"גריז", שזכו לביקורות מעורבות אך הפכו לאירועים טלוויזיוניים נצפים ומצליחים.

לכבוד חג המולד הקרב ובא, הוחלט ברשת NBC לחדש את הסיפור האהוב של דוקטור סוס, "הגרינץ' שגנב את חג המולד", ולהעלות גם אותו מחדש כמחזמר טלוויזיוני. "הגרינץ'" כבר זכה לעיבוד אנימציה קצר, ששודר לראשונה ב-1966 והפך מאז לקלאסיקה ששום חג מולד בארה"ב אינו שלם בלעדיה, ועובד לפני 20 שנה גם לסרט לייב-אקשן בכיכובו של ג'ים קארי. הסרט של קארי אמנם לא הפך לנכס צאן ברזל אבל הוכיח את עצמו בקופות והיה לאחד הסרטים הרווחיים ביותר באותה השנה.

ל-NBC כנראה לא הייתה סיבה לחשוב שמשהו עלול להשתבש אם יוציאו בדצמבר גרסה משלהם לסיפור של היצור הירוק שרוצה להרוס את חג המולד, עד שליהקו לתפקיד הראשי את הקורבן החדש של האינטרנט - השחקן מת'יו מוריסון, המוכר בעיקר מתפקיד וויליאם שוסטר ב-"Glee". מוריסון נהיה בשנה האחרונה לאחד האנשים השנואים על האינטרנט האמריקאי. הסיבות לנסיקה בשנאה למוריסון אינן חד משמעיות, אך העובדה ש"Glee" הגיעה השנה לנטפליקס - מה שעזר לה לצבור קהל חדש וצעיר, אבל גם סיפק לקהל הוותיק של הסדרה הזדמנות לשוב ולצפות בה בעיניים בוגרות ומפוכחות יותר - כנראה לא הזיקה. כך או כך, המורה החביב שמוריסון גילם התגלה מחדש כאיש חינוך איום ונורא, וייתכן שהליהוק של מוריסון לתפקיד ראשי במחזמר טלוויזיוני מחמם-לב הזכיר למשתמשי הטוויטר מסביב לעולם כמה כיף זה לבזות את מוריסון (שמצדו סיפר בראיון כי שאב השראה מחואקין פיניקס בתפקידו בסרט "ג'וקר" כשניגש לעבוד על הגרינץ').

המחזמר המצולם שודר בסוף השבוע שעבר בארה"ב, והסכינים הווירטואליות נשלפו במהרה. ואם הרגשות השליליים למוריסון רחשו מתחת לפני השטח עד אותה נקודה, אחרי שידור "הגרינץ' - בשידור חי!" כבר היה מדובר באיבה גלויה ומפורשת. "זה מטריד מאוד", כתבה צייצנית אחת, "מסמר שיער. צריך לעצור את מת'יו מוריסון". צייצנית אחרת כתבה שהיא תחייב את מוריסון בעלות כל הטיפולים הפסיכולוגיים שתצטרך ללכת אליהם בעקבות "הפרשנות המינית והמוזרה שלו לתפקיד הגרינץ'". אחת ציטטה את "ילדות רעות" וביקשה ש"ירימו יד כל מי שהרגישו שמת'יו מוריסון בתור הגרינץ' התעלל בהם אישית". אחד תיאר את מוריסון בתור "פושע מלחמה". אמנם הוא לא הרג אף אחד, אבל יש לציין שהתפקיד ששיחק היה מפחיד יותר, וכן מיני יותר, מהפרשנויות המקובלות לדמותו של הגרינץ'.

בנוסף לתגובות הקשות ברשתות החברתיות, המחזמר בכיכובו של מוריסון חטף גם לא מעט קטילות ממבקרים ממוסדים יותר. המבקר של CNN כתב כי ניתן לסכם את חוויית הצפייה בהפקה במילה "מסריח", המבקר של אתר Decider הזהיר כי הצופים לא יוכלו לחשוב שוב על המעשייה מחממת הלב של דוקטור סוס "אחרי צפייה בבלגן הזה", ובמסד הביקורות Metacritic לא נמצאה ולו ביקורת חיובית אחת על המשדר. וגם מבחינת רייטינג נרשמה אכזבה בקרב צופי המחמזר, ו"הגרינץ' - בשידור חי!" סחף אחריו פחות מ-2 וחצי מיליון צופים, והפסיד בנתוני הצפייה כמעט לכל התכניות ששודרו במקביל לו ברשתות המתחרות.