בסוף כל שנה, אתר IMDB מלקט את רשימת עשרת הכוכבים שפרצו בגדול במהלכה בצורה הכי משמעותית וחסרת תקדים. לא מדובר ברשימה הנשענת על השערות, אלא בכזו שמבוססת על נתוני הצפייה והחיפושים האמיתיים של האתר. מתוך הכוכבים שנכנסו לרשימת 100 הכוכבים הגדולים ביותר לראשונה בקריירה שלהם, עשרת הכוכבים הנבחרים הם אלו המדורגים באופן עקבי ברמה הגבוהה ביותר במצעד STARmeter של האתר לאורך השנה. הדירוג המדובר מבוסס על כמות הכניסות להן זכו עמודי השחקנים באתר, כניסות שנעשות על ידי למעלה מ-200 מיליון מבקרים חודשיים.

מבין כל עשרת הכוכבים ברשימה, רק אחד הוא גבר - ורק שניים אינם קשורים לנטפליקס בשום צורה שהיא, כשלשמונת האחרים יש קרדיט בענקית הסטרימינג על שמם. במקום העשירי נמצאת השחקנית דיאנה סילברס ("מסיבה סוף", "חורשות את הלילה"), דוגמנית במקור, שהגיעה לרשימת הכוכבים העולים בזכות השתתפותה בקומדיה "חיל החלל" של נטפליקס מוקדם יותר השנה. במקום התשיעי נמצאת השחקנית פרייה אלן ("היום השלישי") שהרוויחה את מקומה ברשימה בעקבות תפקידה ב"המכשף", בה היא מגלמת את קירי הצעירה, ותוכלו לראות אותה גם בעונתה השנייה של הסדרה. במקום השמיני נמצאת השחקנית גולישפתה פארהני שהפכה לכוכבת האיראנית הראשונה למלא תפקיד ראשי בהפקה הוליוודית אחרי המהפכה ב-1979 - בסרט "גוף השקרים" מ-2008. השנה, השחקנית חזרה לתודעת הציבור בלהיט של נטפליקס "טיילר רייק: חילוץ" עם כריס המסוורת'. 

מי מתגורר באחוזת בליי (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
מסתפקת במקום החמישי. ויקטוריה פדרטי ב"מי מתגורר באחוזת בליי" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

במקום השביעי נמצאת השחקנית אלבה בפטיסטה, שהתחילה את דרכה בעולם הטלנובלות ועשתה את דרכה לרשימת הכוכבים העולים לאחר ששיחקה בתפקיד הראשי הראשון שלה באנגלית בסדרה "נזירה לוחמת" של נטפליקס, שגם חודשה לעונה שנייה. במקום השישי נמצאת השחקנית ג'רני סמולט, שהיא אולי חדשה ברשימת הכוכבים של האתר - אבל כבר ותיקה על המסך. השחקנית התחילה את קריירת המשחק המרשימה שלה בשנות התשעים עם תפקיד בסרט "הכדור חוזר לקופר" ולאחר מכן שיחקה גם ב"אורות של ליל שישי" ובסדרה "דם אמיתי". 2020 הייתה שנה טובה בשבילה, והיא גם כיכבה בסדרה "ארץ לאבקראפט" של HBO וגם גילמה את הקנרית השחורה בסרט "ציפורי הטרף: והארלי קווין המהממת". אתם כנראה גם תמשיכו לראות אותה בקרוב, שכן היא צפויה לככב לצד כריס המסוורת' בסרט "Spiderhead". 

למקום החמישי הגיעה השחקנית ויקטוריה פדרטי, אותה בוודאי תזהו מהלהיטים של נטפליקס "את" (You) ו"מי מתגורר בבית היל". ההשתתפות בסדרות האלה הקנתה לפדרטי מעמד של כוכבת בשנתיים האחרונות, אבל הופעתה המרשימה בסדרת ההמשך "מי מתגורר באחוזת בליי" הייתה גם זו שהעניקה לה את החשיפה המשמעותית ביותר. במקום הרביעי זכתה לורן לפקוס, שכיכבה בקומדיה הרומנטית "מיסי מסתבכת" לצד ג'קי סנדלר והפכה לשחקנית מדוברת באופן מיידי. השחקנית שהגיעה למקום השלישי הצליחה להסעיר את עולם התרבות עם הופעתה הנועזת ב"בוראט 2" של סשה ברון כהן - מדובר כמובן במריה בקלובה, שגילמה בסרט את ביתו של העיתונאי הקזחי, זו שגם נכנסת עם רודי ג'וליאני לחדר המלון ההוא. 

הגבר היחיד ברשימה, איידן גלאגר, נמצא במקום השני, ובוודאי תזהו אותו מ"אקדמיית המטריה", בה גילם את המטייל בן ה-58 שנלכד בגופו של נער צעיר ומנסה למנוע את האפוקליפסה. למקום הראשון ברשימת הכוכבים שפרצו ובגדול בשנת 2020 הגיעה שחקנית מפתיעה במיוחד - אניה צ'אלוטרה. אם לא שמעתם עליה, זה בסדר - לא נרשם על שמה קרדיט באתר עד שנת 2018. תפקיד הפריצה של צ'אלוטרה הגיע בשנת 2019, כשגילמה את הקוסמת יניפר ב"המכשף". הופעת הבכורה שלה בסדרה הזניקה את חיפוש שמה באתר, והיא אף שמרה על המקום הראשון והמכובד ברשימה במשך ארבעה שבועות - והבטיחה את מעמדה ככוכבת העולה של שנת 2020.