מה קרה לסטורמפרונט?

לקראת עליית העונה השנייה באמזון פריים, נחשף כי השחקנית איה קאש ("הכי גרועים שיש") תצטרף לצוות השחקנים של הסדרה. דמותה של קאש, סטורמפרונט, התגלתה במהרה כאיום הן על מנהיג "השבעה" הומלנדר והן על "הבנים", שתי הקבוצות שהיריבות ביניהן נמצאת במרכז הסדרה - "השבעה" הם גיבורי על שאימצו את הצד הרע שבתוכם, ו"הבנים" הם אלה שמנסים לעצור אותם. למעשה, מקורותיה הנאצים ותוכניותיה המפוקפקות של סטורמפרונט, החברה החדשה ב"השבעה", הפכו אותה לנבלית הכי מסוכנת בעולמה של הסדרה. הדבר השאיר את המעריצים סקרנים לדעת מה יעלה בגורלה של הדמות בסוף העונה, ותיאוריות רבות גרסו כי בנו של הומלנדר, ריאן, יצליח להרוג אותה. במהלך הפרק האחרון של העונה, ריאן השתמש בראיית הלייזר שלו בפעם הראשונה כדי למנוע מסטורמפרונט לתקוף את אמו, בקה. הדבר גרם למותה של בקה, וסטורמפרונט נראתה עם גפיים קטועים וכוויות חמורות בגופה. תבוסתה של הנבלית הובילה, פוטנציאלית, לפירוק החבורה, אך שאלה אחת נותרה בעינה: האם סטורמפרונט אכן מתה?

לפי אריק קריפקה, השואוראנר של הסדרה, זה לא מקרי שהצופים לא זכו לראות גופה של ממש. "היא לא מתה, היא סטורמפרונט!", הסביר בשיחה עם האתר TvLine, "היא נאצית קטנה ומגושמת. האמת היא שהיא לא מתה". "אם אתם זוכרים, היא מזדקנת מאוד לאט", הוסיף קריפקה, "הסיום הפואטי המושלם בשביל הדמות שלה יהיה אם מישהי כמוה, שמאמינה בטוהר הגזע, תמצא את עצמה מתפרקת לאט וחיה מאות שנים. הגורל הזה גרוע ממוות בשבילה".

האם החבורה התפרקה?

פרק הסיום של העונה לא נגמר טוב עבור כל הגיבורים, אבל חבורת "הבנים" עצמה דווקא יצאה ממנו כשידה על העליונה. כל התיקים הפליליים של החברים נמחקו, כולל כאלה על פשעים שהם אכן ביצעו, ומי שמעוניין לחזור לחיים נורמליים יכול לעשות זאת. אבל מאחר שהעונה השלישית כבר בקנה - ברור שזה לא יישאר כך לאורך זמן.

"אין ספק שהם מתחילים במקום בו הם מרגישים בטוחים", סיפר קריפקה בשיחה עם האתר IGN על מה שמתוכנן לעונה הבאה, "'הבנים' לא לגמרי התפרקו. 'הבנים' שאנחנו נחזור אליהם בתחילת העונה השלישית יהיו מאוד דומים לאלה שבספר הקומיקס, עם גיבוי מלא של ה-CIA". "אבל בדרמה כמו בדרמה, העולם הבטוח שהם חושבים שהם חיים בו יתפוצץ די במהירות, והם ימצאו את עצמם עם בעיה חדשה".

יכול להיות שתומר קאפון עזב?

במידה והחבורה עצמה עוד תחזור, בצורה כזו או אחרת, יש שניים שכנראה כבר לא יהיו בה: פרנצ'י (תומר קאפון) וקימיקו (קארן פוקוהארה), שהחליטו לעזוב את בסיס "הבנים", ככל הנראה במטרה לפתח את הקשר שנוצר ביניהם. האם זה אומר שכאן תמה הקדנציה של הנציג הישראלי בסדרה? ממש לא בטוח. 

כל עוד קימיקו ופרנצ'י נשארים ביחד, נראה שהצופים יקבלו מהם לא מעט גם בעונה החדשה, בין אם במסגרת העלילה המרכזית או כחלק מסיפור צדדי משלהם. בשיחה עם המגזין אנטרטיינמנט וויקלי, קריפקה ציין כי במהלך העבודה על סיפורה של קימיקו בעונה הבאה, "הבנו מה הסרטים המועדפים עליה, והיא אוהבת מחזות זמר הוליוודים". גם אם טעמה הקולנועי של קימיקו הוא לא הדאגה הכי גדולה שלכם, הרמז הזה מספיק בשביל להבין שפוקוהארה, וקאפון, עוד יחזרו למסך.

מי הוא הרוצח מפוצץ הראשים?

כמו שצופי "הבנים" ידעו לספר, הכינוי "הרוצח מפוצץ הראשים" מסתיר דמות שעושה בדיוק את מה שאתם חושבים. מעריצי הסדרה ניסו להבין לאורך כל העונה מיהי אותה ישות מסתורית בעלת כוחות העל המחרידים, שהצליחה לא סתם להביא למותן של דמויות - אלא גם לעשות זאת בדרך גרפית למדי. ברגעיו האחרונים של פרק הסיום מתברר כי מי שאחראי לאותם פיצוצי ראשים הוא למעשה אחראית - ויקטוריה ניומן (קלאודיה דאמיט), חברת קונגרס צעירה המתנגדת ל"השבעה", ומי שנראתה כאחת הדמויות הבודדות בסדרה שאין לה מניעים אפלים כלשהם. 

"לא היה לי מושג שאני הדמות הזו עד שקיבלתי את התסריט לפרק הלפני-אחרון של העונה" חשפה דאמיט בשיחה עם האתר GamesRadar, "הייתי בהלם". "הלכתי אל הלא נודע. אני חושבת ששיחקתי את זה טוב, כי אתם לא אמורים לחשוד בה", הוסיפה השחקנית, "היא עושה את הקטע שלה, אבל אתם לא חושדים שהיא מפוצצת הראשים. חוסר הידע שלי עבד מעולה בשביל הדמות". "אהבתי אותה בכל מקרה. אבל זה היה מביך בשבילי לראות איך הם התרגשו מהדמות הזו, במיוחד עם כל מה שקורה בסדרה. קיבלתי את התסריט לפרק שבע והייתי כזה 'אלוהים, היא האחת! זה מרגש, זה מדהים'".