שחקן ובמאי התיאטרון הישראלי רוני פינקוביץ' בחר לסיים את חייו בשוויץ בגיל 56 לאחר התמודדות ממושכת עם מחלת הטרשת הנפוצה. פינקוביץ' הותיר אחריו את אשתו, השחקנית לשעבר תומי יואל שהייתה תלמידתו בבית צבי, ושלוש בנות בהן השחקנית איאן יואל פינקוביץ' ("כיפת ברזל", "כפולה"). פינקוביץ' אובחן כחולה בטרשת נפוצה לפני כ-30 שנה, ובשנים האחרונות היה מרותק לכיסא גלגלים. בראיון שהעניק לפני כשנה לכלכליסט דיבר הבמאי בפתיחות על החיים עם המחלה ואמר: "לא נקלעתי למצב של רחמים. אני חי בקבלה. יש אנשים שנלחמים במחלה אני לא נלחם. זה כאב מתמיד.. אני לא מחפש תרופה אני מחפש לחיות עם המחלה".

פינקוביץ' החל את הקריירה שלו בגיל 12 בהצגות תיאטרון. הוא המשיך ללימודי אמנויות בבית הספר "תלמה ילין", שירות צבאי בתיאטרון צה"ל, לימודי משחק בסטודיו למשחק ניסן נתיב ולימודי בימוי באוניברסיטת מידלסקס בלונדון. במקביל, המשיך פינקוביץ' בקריירת המשחק שלו שכללה הופעות בסרטים משנות ה-80 דוגמת "בחינת בגרות" בבימויו של אסי דיין, בו כיכב פינקוביץ' לצד דן תורן. בין הסרטים הנוספים בהם השתתף ניתן למצוא את "נועה בת 17", "אירית עירית", "זעם ותהילה" של אבי נשר ו"שתי אצבעות מצידון" עם אלון אבוטבול. בתחילת שנות ה-90 הנחה את תוכנית הילדים "קריאת כיוון" בטלוויזיה החינוכית. ב-2005, שיחק פינקוביץ' בסדרת הטלוויזיה של יאיר לפיד, "חדר מלחמה".

לאורך השנים הקפיד פינקוביץ' לפתח ולהעשיר את קריירת הבימוי שלו, ובשנת 1991 מונה לבמאי הבית של תיאטרון הבימה וביים בין היתר את ההצגות "רעל ותחרה", "קרב של שחור וכלבים", "לילות הדבש והאימה" ו"מר סלימר המתוק". באמצע שנות ה-90 עבר להיות המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה וביים בין היתר את ההצגות "להיות או להיות", "לילות הדבש והאימה", "מעקב באפילה", "פירוק", "סילביה", "הלילה השנים עשר", "שוברים רגליים", "זהות", "יומנה של אנה פרנק", "מותו של סוכן", "עוץ לי גוץ לי", "מקס ומוריץ", "הזוג המוזר - הגרסה הנשית", "הצמה של אבא" ועוד. בשנת 2010 מונה למנהל תיאטרון המדיטק בחולון, תפקיד שמילא עד העת האחרונה. 

פינקוביץ' אף זכה במספר פרסים על עבודתו המוערכת, ביניהם פרסי בימוי בפסטיבל עכו ובתיאטרון בית לסין. בשנה שעברה כתב וביים את ההצגה "קונטקט", שנפתחת בשיעור קונטקט אימפרוביזציה, שיטת אלתור במגע, ומכילה שלושה סיפורי מסגרת - בהם סיפורו האישי שלו עצמו, המתאר גבר המגלה בתחילת קשר רומנטי שהוא חולה בטרשת נפוצה. את בן דמותו גילם גל אמיתי ואת דמותה של אשתו גילמה בתם המשותפת, איאן פינקוביץ'. פינקוביץ' אף שיחק בעצמו בהצגה, באחד מסיפורי האהבה האחרים, וגילם גבר נכה שננטש על ידי זוגתו ונמצא ביחסים קרובים עם המטפל הפיליפיני שלו, שגולם בהצגה על ידי המטפל של פינקוביץ' במציאות.