עשרה ימים בלבד חלפו מאז שג'וני דפ הפסיד בתביעת הדיבה נגד צהובון הסאן הבריטי, לאחר שזה כינה אותו "בעל מכה" בידיעה על נישואיו לאמבר הרד, ונראה שמדובר בנצח. לא רק שדפ הספיק לעזוב (עקב דרישה שהגיעה מלמעלה) את הסרט "חיות הפלא 3" בכיכובו - עליו הוא בכל זאת יקבל תשלום של עשרות מיליוני דולרים - אלא גם שנראה שכבר נבחר לו מחליף. בינתיים, מעריציו של השחקן ממשיכים להילחם למענו, גם אם לא בטוח שדפ בכלל מעוניין בכך.

לפי דיווח של המגזין דדליין, הנחשב לאמין במיוחד בפרסומים מסוג זה, השם המוביל ברשימת השחקנים שעשויים להחליף את דפ הוא השחקן הדני מאדס מיקלסן, שהשתתף בסרטים "ניצוד", "קזינו רויאל" ו"דוקטור סטריינג'" ואף גילם את דמותו של חניבעל לקטר בסדרה "חניבעל". לפי מקורות ששוחחו עם המגזין, מיקלסן הוא המועמד המועדף על ידי דיוויד ייטס, במאי הסרט, ואם הכל יתגלגל כשורה - הוא צפוי להיות זה שייכנס לנעליו של גלרט גרינדלוולד, שהיה מזוהה עד כה עם דפ. 

מאדס מיקלסן, 2020 (צילום: Sylvain Lefevre/WireImage via GettyImages)
ירוויח מהפרשה? מאדס מיקלסן | צילום: Sylvain Lefevre/WireImage via GettyImages

בינתיים, בעברו השני של הנהר, מעריציו של דפ מתגייסים כדי לסייע לשחקן - למרות שהוא היה זה שהודיע על עזיבתו. עצומה שיזמו המעריצים, שכותרתה "האחים וורנר, תחזירו את ג'וני דפ כגלרט גרינדלוולד", הספיקה לצבור יותר מ-170 אלף חתימות גולשים תוך ימים בודדים באוויר, ונראה כי היא צפויה להגיע תוך זמן קצר ליעד שהציבה לעצמה: 200 אלף תומכים. "ג'וני דפ התבקש לעזוב על ידי האחים וורנר", נכתב בעצומה, "זה קרה בגלל שההכרעה בתביעה שלו נגד צהובון הסאן הייתה לא הוגנת לחלוטין. אנחנו רוצים אותו בחזרה! האחים וורנר צריכים להקשיב לציבור או שאנחנו נחרים את הסרט!". 

העצומה המדוברת, אגב, איננה היחידה שקמה בחודשים האחרונים ועוסקת בסכסוכו המתוקשר של השחקן. עצומה נוספת, שעלתה בקיץ שעבר, דרשה כי דפ ישוב לככב בסדרת סרטי "שודדי הקאריביים" (רבים מאמינים כי האשמותיה של הרד הם אלה שהובילו לעזיבתו) וזכתה כבר בכ-270 אלף חתימות. אחת אחרת, שעלתה בתחילת השנה, מתמקדת דווקא בהרד, והחותמים עליה דורשים כי השחקנית, שהוקלטה כשהיא מודה שהכתה את דפ, תזכה ליחס זהה ותסולק מ"אקוומן 2" בו היא צפויה לככב. העצומה הזאת, יש לציין, זכתה כבר לכ-960 אלף חתימות מאז עלייתה, והיא לווה גם בקמפיין סוער ברשתות: חלק מהגולשים מסתפקים בדרישה JusticeDorJohnnyDepp# (צדק לג'וני דפ), אך אחרים אף מגיעים לכדי איחולי מוות מפורשים להרד. השחקנית, חשוב להזכיר, לא הייתה חלק מהתביעה נגד הסאן ורק שימשה כעדה, ותביעת דיבה אחרת שדפ הגיש נגדה מתנהלת בימים אלה.