בלה סוואן (קריסטן סטיוארט), גיבורת סרטי "דמדומים" היא, ובכן, אדם די מוזר. מעריציה המושבעים של סדרת הסרטים המצליחה ככל הנראה ידעו בדיוק על מה אנחנו מדברים, וסצנה מטורללת מהסרט שירדה בעריכה וצפה מחדש השבוע בטיקטוק מוכיחה שוב את אותה טענה ישנה נושנה. הסצנה אמנם הייתה קיימת בארכיונים כבר שנים, ומעריצים שרכשו את הגרסה המורחבת של הסרט כבר זכו לצפות בה בעבר - אבל עכשיו, בזכות גולשת אחת, היא נכנסה לתודעת הציבור, וגולשים רבים שצפו בקטע המדובר לא יודעים איך לאכול את מה שקורה בה. 

הכל התחיל בשבוע שעבר, לאחר שאותה גולשת צפתה בגרסה המורחבת של הסרט והבחינה בסצנה משונה במיוחד. בצחוק בלתי נשלט היא שיתפה את הגולשים בסרטון מתוך הסצנה, כשהיא פותחת בהקדמה - "אני יודעת שכולם אומרים שלבלה אין אישיות, וזה בגלל שהם השאירו את הסצנה הזו מחוץ לסרט". בסרטון, בלה (סטיוארט) מתהלכת בבית משפחת קאלן, שם היא מבחינה במקל גשם (סוג של רעשן), ומספרת לאדוארד (רוברט פטינסון) שהיא נהגה להכין רעשנים כאלו עם אמה. וכאילו שזה לא עיסוק מספיק הזוי, בלה גם הודתה שהן מילאו את הרעשנים בצואת צ'ינצ'ילות. "אולי זה מוזר", בלה אומרת, ואדוארד כל כך נבוך שהוא נשאר ללא מילים.  

לא עבר זמן רב מרגע חשיפת הסצנה הביזארית עד שהיא הפכה לסנסציית טיקטוק של ממש - עם יותר ממאה אלף לייקים. גולשים רבים היו מזועזעים ומשועשעים מהתחביב המוזר של בלה, שהוכיחה את עצמה כבחורה די הזויה. גולשת אחת כתבה, "אני מסרבת להאמין שזה אמיתי. לא פלא שרוב (פטינסון) שנא את הסרטים, הוא נאלץ לעשות את הסצנה הזו". גולשת אחרת הגיבה, "אני רואה שקריסטן ניסתה לא לצחוק, זה טוב!" עוד גולשת קבעה, "שום דבר לא יכול היה להכין אותי לזה". גולשת אחרת חרצה כי "זו הסצנה הכי גרועה שיש, למה זה חייב להיות קקי ולא משהו אחר?" ואחרת שיתפה, "אני לעולם לא אתגבר על זה". 

זו לא הראייה הראשונה לכך שבלה היא בחורה די משונה. ההיסטוריה שלה לפני שהגיעה לעיירה פורקס היא די מעורפלת, ונראה כי לא היו לה חברים בכלל, או לפחות, לא היו לה חברים חשובים מספיק בשביל שתציין את קיומם - ובאופן כללי נדמה שהיא בכלל לא כל כך מעוניינת להיות בחברת אנשים. המוזרות לא נגמרת כאן: אמנם האובססיה של אדוארד אליה הייתה בהחלט דגל אדום, אבל יש שיטענו בלה הייתה אובססיבית בדיוק כמוהו. צופים רבים לא יכולים היו שלא לתהות - למה שהיא תימשך לבחור שמסתכל עליה כאילו יש לה ריח רע ומתחמק מיד מהשיעור היחיד המשותף שלהם יחד?

מעריצי "דמדומים" בוודאי שאלו את עצמם בעבר את שאלת השאלות: איזה בן אדם שפוי מחליט בגיל 17 להפוך לערפד? מדובר בבחירה שלא כל כך רצוי לקבל בגיל ההתבגרות שהוא סוער מספיק בפני עצמו. ההחלטות המשונות של בלה המשיכו לאורך כל סדרת הסרטים, דוגמת מהשם שבחרה בלה לבתה, רנסמי, שהוא כידוע שילוב של אמהותיה האנושיות והערפדיות - אבל זה שאפשר לשלב שני שמות יחד, לא אומר שצריך.

@honeydxo

ok so first of all my voice is way too calm in the beginning for how insane this scene is & 2nd...EDWARDS FACE LITERALLY DID THE #twilight #fyp

♬ original sound - smokey