הקורונה פגעה קשות בעולם התרבות והמופעים, אומנים ועובדי במה רבים נותרו מובטלים - ומפיקים שהתחייבו למופעי ענק בקיץ האחרון נשארו בידיים ריקות. גם הזמר ניק קייב הודיע הבוקר (שני) כי הוא נאלץ לבטל את כל 60 ההופעות שתוכננו להתחיל בחודש אפריל במסגרת סיבוב ההופעות העולמי שלו, ביניהן גם הופעה בישראל. אלא שלמרות הביטול, רוכשי הכרטיסים לא יקבלו החזר כספי ויאלצו להסתפק בוואוצ'ר למופעים עתידיים.

 לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המפיק שוקי וייס, שחתם עם האומן על המופע בישראל, הודיע הבוקר כי רוכשי הכרטיסים יהיו זכאים לוואוצ'ר שיאפשר להם להיכנס למופעים העתידיים שיופקו על ידיו. התגובות הזועמות של רוכשי הכרטיסים, ששילמו מאות שקלים, לא איחרו להגיע: "מספיק שחיכינו לכסף עד שיוכרז הביטול המיוחל והברור מאליו, אבל עכשיו  גם לא מחזירים לנו את הכסף"?.

לאחר הודעתו של קייב על ביטול ההופעה, כתב וייס בעמוד הפייסבוק שלו: "כבר פירטנו רבות על תאונת השרשרת הכלכלית שהענף חווה, ואנו ממשיכים לעבוד יחד עם האמנים והאולמות/פארקים אשר קיבלו מקדמות גדולות, שהועברו כבר בתורן לתשלומי ספקים שונים במסגרת היערכויות הגופים למופעים המתוכננים. אנו ממשיכים לעשות כל מאמץ כדי לשוב ולקיים את אירועי התרבות שאנחנו כל כך אוהבים, תוך כדי שמירה על הקהל שלנו, הצוותים העובדים, והאמנים המופיעים. במקביל, גם להתחיל בשיקום ענף התרבות ולהמשיך ולהביא אליכם את ההופעות הטובות ביותר לאחר סיום המשבר".

_OBJ

בפוסט שפרסם הציג וייס את מתווה הפיצוי המוצע: חברת ההפקה תזכה את רוכשי הכרטיסים בוואוצ'ר אותו יוכלו לממש למופעים החדשים של ניק קייב, או למופע אחר בהפקתו של וייס. ערכו של הוואוצ'ר יהיה בשווי 110 אחוזים מסכום הרכישה המקורי ותוקפו יהיה 18 חודשים מיום המופע המקורי, ממנו חלפה כבר חצי שנה.

ההודעה של וייס הכעיסה רבים שכבר רכשו כרטיסים למופע ולא קיבלו את הפתרון המוצע. "קניתי כרטיס בכמעט 700 שקלים כי רציתי לראות את ניק קייב הכי קרוב שאפשר. עכשיו אני צריכה ללכת עם הסכום הזה להופעה שאני לא רוצה וגם לא בטוח שתתקיים?", אומרת יעל, שקנתה כרטיס לפני כשנה ועדיין ממתינה להופעה המיוחלת. 

גם מתן הביע את זעמו: "כמו שהם נפגעו כלכלית, גם אנחנו נפגענו כלכלית. למה אנחנו אלו שצריכים להיפגע מזה? 500 שקלים היום זה סכום לא קטן שלא מתאים לי לבזבז על מופע שלא בא לי לראות ושאולי גם לא יתאפשר לי בגלל שיש לי שנה וחצי בלבד לממש אותו".

מחברת ההפקות של שוקי וייס נמסר בתגובה: "מדובר ב 18 חודשים למימוש ואוצ׳ר, וכל לקוח שיבקש יקבל הארכת זמן של הוואוצ׳ר לכל מופע של שוקי וייס.  לגבי ההחזר, אנחנו פועלים לפי ההנחיות של הועדה הבין-משרדית לפי הרגולטור".