שבע שנים אחרי שירדה מהאוויר, "דקסטר", הדרמה האפלה על חוקר זירות פשע עם נטיות פסיכופתיות שמנותבות לכיוון רצח פושעים, חוזרת. מאז שעלתה בשנת 2006, הסדרה הפכה לאחד מעמודי התווך של רשת שואוטיים האמריקאית, כמו גם לתשובה אפלה ומתוחכמת לסדרות כמו "CSI". הלילה נחשף כי שואוטיים הזמינה מקלייד פיליפס, הכותב הראשי המקורי של הסדרה, מיני-סדרה בת עשרה פרקים שתמשיך את מעלליו של דקסטר מורגן, האמן עם הסכין והנפש השסועה - שיחזור בגילומו של השחקן המקורי, מייקל סי הול.

"היינו מוכנים לחזור ל'דקסטר' רק במידה שנמצא זווית יצירתית שתהיה באמת ראויה לסדרה המקורית והמבריקה", הסביר נשיא שואוטיים, גארי לוין, בהכרזתו, "ובכן, אנחנו שמחים לדווח שקלייד פיליפס ומייקל סי הול מצאו אותה". על פי הצהרת הכוונות של הרשת, הצילומים לעונת ההמשך אמורים להתחיל בראשית 2021, ומועד השידור המשוער הוא חורף 2021 - אם כי לקורונה עוד עשויה להיות השפעה על כך.

סוף העונה השמינית והאחרונה של הסדרה השאיר מעריצים רבים מאוכזבים מהדרך בה נחתם סיפורו של דקסטר (זהירות, ספוילר, למי שעוד מתכנן להשלים) - שמחליט לזייף את מותו וחי תחת שם בדוי, כחוטב עצים, כשבנו ואהובתו נשלחים על ידו לחיות בארגנטינה. מעריצים ומבקרים הביעו בזמן אמת את מורת רוחם מהבחירה הזאת, ועם הזמן היא צברה לעצמה את המוניטין המפוקפק של אחד מפרקי הסיום הגרועים בהיסטוריה, כשאפילו הול בעצמו התייחס בראיונות לאכזבה שלו מהתוצאה. 

פיליפס, אגב, עזב את ניהול הסדרה בסוף העונה הרביעית - בפרק סיום שנחשב עד היום לשיאה של הסדרה ולקלאסיקה של צמרמורת טלוויזיונית. גם הוא הצהיר בעבר כי סוף הסדרה לא היה כמו שדמיין, ויש לקוות שחזרתו ל"דקסטר" תביא איתה קצת יותר מהאיכויות של המחצית הראשונה.

המעריצים, כך נראה, מרוצים מההחלטה. אחד המגיבים להכרזה של רשת שואוטיים כתב "בואו נקווה שהוא הורג את מי שכתב את העונה האחרונה", בזמן שאחר סירב להאמין לבשורה: "אין פאקינג סיכוי! זה האחד באפריל? אל תשחקו איתי!". "אל תשחקו לי עם הרגשות, כי אם זה לא אמיתי אני אמצא אתכם ואקח אתכם לסיבוב על הסירה של דקסטר", הוסיף גולש נוסף, וגולש אחר הסביר למה הפעם יש מקום לאופטימיות: "לכל מי שתהה", כתב, "קלייד פיליפס חוזר, הוא היה הכותב של עונות 1-4, שהן העונות הכי טובות. הבחור שכתב את הסיום הנורא לא חוזר. תודה לאל".