כותרות מהסוג הזה הן הלחם והחמאה של סשה ברון כהן: שבוע לפני עליית סרטו החדש, המשך ל"בוראט" המיתולוגי משנת 2006, בשירות הסטרימינג אמזון פריים, השחקן והקומיקאי נאלץ להתמודד עם תביעה מטעם עזבונה של ניצולת שואה בשם ג'ודית דים אוונס, שהתראיינה לפרויקט המדובר והלכה לעולמה בקיץ האחרון.

לפי התביעה, שהוגשה לבית המשפט של מחוז פולטון שבג'ורג'יה, אוונס התראיינה בפני כהן (ככל הנראה בדמותו של העיתונאי הקזחי) בסוף חודש ינואר מתוך מחשבה שמדובר בסרט דוקומנטרי "אמיתי" על השואה ועל חוויותיה, ולא בפרודיה מוקומנטרית בהובלתו של הקומיקאי. "כשהיא גילתה, לאחר מתן הראיון, שהסרט הוא למעשה קומדיה שנועדה ללעוג לשואה ולתרבות היהודית", נכתב בתביעה, "גברת אוונס הייתה מזועזעת ומתוסכלת".

לפי אדם הויפקמייר, עורך הדין מטעם עזבונה של אוונס, עליו אחראית בתה מישל, הוא אמנם לא צפה בסרט - אבל הוא משוכנע כי היא תיכלל בגרסתו הסופית. "אם גברת אוונס הייתה מודעת לטבעו האמיתי של הסרט ולכוונות של הראיון", כתב, "היא לא הייתה מסכימה לקחת בו חלק". התביעה מציינת את אמזון פריים וחברת ההפקות Oak Springs בתור הנאשמות, ודורשת מהן להסיר את הסצינה המדוברת ולשלם למשפחה סכום קרוב ל-75 אלף דולר. 

סרט ההמשך של "בוראט", ששמו המלא הוא "בוראט: מתן שוחד עצום למשטר האמריקאי כדי להשיג רווח לאומה הקזחסטנית שהייתה פעם גדולה", צולם ונערך בסתר במהלך החודשים האחרונים - והידיעות הרשמיות הראשונות אודותיו יצאו לאחר שכבר היה מוכן לחלוטין. כמיטב המסורת בסרטיו של כהן, רשימת האנשים המוכרים שנפלו קורבן והתראיינו לדמות תתברר רק עם עליית הסרט, אך כבר בשלב זה אפשר לסמן שניים מתוכם: סגן הנשיא האמריקאי מייק פנס ורודי ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר ומקורבו של הנשיא טראמפ. הסרט, שברוח התקופה לא יוקרן בבתי הקולנוע אלא יופץ ישירות בסטרימינג, צפוי לעלות ב-23 באוקטובר.