על פניו, לניקול קידמן לא אמור להיות על מה להתלונן. היא זכתה באוסקר ("השעות"), שיחקה בשוברי קופות ("מולן רוז'"), לקחה חלק בפרויקטים אומנותיים ("דוגוויל") וגם עשתה את המעבר המתבקש לטלוויזיה ("שקרים קטנים גדולים"). אבל קידמן, כך נראה, עדיין לא תופסת את הקריירה שלה כרצף של הצלחות. היא אמנם מרוצה מכל סרט שעשתה - אבל מאוכזבת מפרויקט אחד שפספסה.

בראיון משותף עם יו גרנט למגזין מארי קלייר, שפורסם לקראת עליית הסדרה "היית צריכה לדעת" (The Undoing) בכיכובם של השניים ל-HBO (שתשודר בארץ החל מה-26.10 ב-yes, HOT וסלקום TV), קידמן סיפרה כי היא חלמה לגלם את דמותה של אנה סקוט, גיבורת הסרט "נוטינג היל" של רוג'ר מישל. "מאוד רציתי את התפקיד שג'וליה רוברטס עשתה ב'נוטינג היל'", הודתה השחקנית בפני גרנט, שכיכב בעצמו בסרט, "רציתי מאוד. אבל לא הייתי מוכרת מספיק, ולא הייתי מוכשרת מספיק".

"נוטינג היל", שעלה לאקרנים בשנת 1999 והיה אחד הסרטים המצליחים ביותר באותה שנה, מגולל את סיפור אהבתם של שחקנית הקולנוע האמריקאית אנה סקוט (רוברטס) ומוכר הספרים הלונדוני ויליאם תאקר (גרנט). העובדה שקידמן לא זכתה בתפקיד לא אומרת שהיא לא הסתדרה בדרכה - ובזמן צילומי "נוטינג היל" היא הייתה שקועה בסרט "עיניים עצומות לרווחה" של סטנלי קובריק, בו השתתפה לצד בן זוגה דאז, טום קרוז. 

מתוך "נוטינג היל" (צילום: יח"צ באדיבות yes)
גם לה זה עבד לא רע. ג'וליה רוברטס לצד יו גרנט ב"נוטינג היל" | צילום: יח"צ באדיבות yes

21 שנים מאוחר יותר, קידמן וגרנט צפויים לככב ביחד בסדרה החדשה. "היית צריכה לדעת" עוקבת אחר גרייס פירסר (קידמן), פסיכולוגית מצליחה העומדת לפרסם את ספרה הראשון. כמה שבועות לפני יציאת ספרה, גרייס - הנשואה באושר לג'ונתן (גרנט) - נאלצת להתמודד עם אסון פומבי ענק שמשנה את מסלול חייה, ונשארת עם שאלות קשות לגבי כישוריה המקצועיים. 

הפרויקט החדש של השניים מגיע לאחר שגרנט עצמו דווקא שקל לעזוב את עולם המשחק. גרנט סיפר בעבר למגזין הוליווד ריפורטר כי "כל החלטה שעשיתי הייתה כנראה שגויה. הייתי צריך לעשות בחירות מעניינות יותר, ולהתנסות בדברים שונים. במקום זה, עשיתי את אותו דבר בערך 17 פעמים ברצף", אך קידמן בכל זאת הצליחה לשכנע אותו לשחק לצדה. בראיון החדש, גרנט סיפר כי זוגתו, אנה אלברשטיין, אהבה מאוד את הסדרה בכיכובו. "היא אהבה את הסדרה. והיא שונאת כל פרויקט שאי פעם שיחקתי בו," הסביר, "היא אמרה 'אוי, כולם כל כך יפים!' (...) היא דלוקה על כל אישה וכל גבר שמופיעים שם".