כשברקע העלייה במספרי החולים והנסיגה לאחור בפתיחת המשק, גם תאטרון הבימה הודיעו על דחייה של חודש בחזרה לשגרה. השחקן תומר שרון, "תומש", כמו גם חבריו לענף התרבות קורסים – מה שהוביל אותו לכתוב הלילה (בין שלישי לרביעי) פוסט על מצבו ברשת החברתית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אז היום קיבלתי הודעה מהבימה", כתב שרון. "אותו מוסד לאומי שהבעיות אצלו היו חמורות הרבה לפני הקורונה, ששוב דחינו את החזרה לעבודה בחודש, וידעתי, הרי, זה היה לי ברור גם בפעם הקודמת, שזה נדחה לאוגוסט, כלומר, המצב בו אין לי כסף לאוכל הולך ומתקרב, אז, יעני, באוסול? אשמח לעבוד אצל כל אחד שמשלם שכר. אני איש מוכשר יחסית שיכול לעבוד כמעט בכל דבר ואף לארגן ולהנהיג דברים, כן, כריזמטי".

"ובכן", המשיך שרון, "עוד חודשיים כאלה ואעבוד גם בעבדות-מין, רק לא להטריח את הורי שעבדו כל חייהם כדי שלא אהיה בבית כשהם זקנים, ובצדק, גם כשהיו צעירים לא הייתי פיקניק, אז אני פה, משא-ומתן על התנאים בפרטי, אבל יהיה ממש נחמד לעבוד במשהו. בעיקר בגלל החברה, פחות השכר. אבל האמת, גם השכר, כי חודשיים עומדים ביני ובין הומלסיות, כמו רבים מחברי". בסיום דבריו כתב שרון: "מה יפה? שאנשים שלא חלמו על עוני מימיהם חולמים עליו עכשיו בהקיץ. זה מחבר בין בני-אדם".

 

 

בין השאר שיחק תומש בסדרות טלוויזיה שונות כמו "עניין של זמן" ו"דומינו", במספר סרטי קולנוע, דיבב סדרות וסרטים מצוירים רבים, שיחק במגוון הצגות תיאטרון ועסק בתחומים נוספים כמו עיתונות ומוזיקה.

מחאת אנשי התרבות בכנסת
מחאת אנשי התרבות בכנסת

שרון לא לבד: מפגינים מעולם התרבות והאירועים הגיעו לפנות בוקר ביום ראשון האחרון לביתו של שר האוצר ישראל כ"ץ בכפר אחים. המוחים שהגיעו עם מערכות הגברה, הפעילו מוזיקה בעוצמה ונאמו בפני השר כדי להביע את מחאתם.

המפגינים מחו על המצוקה הקשה של 200 אלף עובדי התעשייה שטרם חזרו לעבוד ולא קיבלו סיוע שמאפשר את המשך קיומם. ההשכמה מגיעה על רקע הפגישה שהתקיימה בין נציגי ועד הפעולה להצלת התעשייה עם מנכ"לית משרד האוצר בחמישי שעבר - פגישה שהגדירו בוועד כמריחת זמן נוספת, לאחר שבשבוע הקודם נפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שביקש 24 שעות למציאת פתרון - ומאז נעלם.