את ציון ברוך אין באמת צורך להציג. גם לא את שלום ואסי, השותפים שלו לשלישיית "מה קשור". את ציון ברוך אין באמת צורך להציג. גם לא את שלום ואסי, השותפים שלו לשלישיית מה קשור. החברים הטובים מרמלה הפכו בעשרים השנים האחרונות לאחד ההרכבים המוצלחים והאהובים בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני שלוש שנים הוא יצא לדרך עצמאית כיוצר ותסריטאי כשעלתה העונה הראשונה של הסדרה שלו "ג'ודה". הפקה עתירת תקציב, אפקטים ודם על עבריין שננשך על ידי ערפדית נוצרייה ובורח מגורלו החדש כערפד יהודי. הסדרה זכתה לביקורות מפרגנות, קטפה פרסים בין-לאומיים ונמכרה באירופה ובארצות הברית.

גם סם ריימי, זה שביים את טרילוגיית ספיידרמן, לקח את ציון תחת חסותו - וביחד הם הגיעו עד למשרדים של HBO ונטפליקס. "אני חושב שאני בין היחידים שסירב לנטפליקס", סיפר ברוך. "לא מגאווה, הם פשוט הציעו מחיר שעצבן אותי. הרגיש לי כאילו אומרים אתה יודע מה יאללה תביא גם את זה. כאילו 'אני אקח שתיים קוטג'".

"דמיינתי כבר שאני משכיר לי וילה פסיכית עם בריכה ואני עובר עם הילדים ושלום ואסי והמשפחות. ואני כאילו חי את החלום - אבל זה לא הזמן". בינתיים הוא כבר עובד על העונה השנייה של ג'ודה, שתעלה בשבוע הבא בהוט. מלבד התסריט הוא גם עיצב את הדמויות, הבגדים, עשה תספורות לכל השחקנים על הסט, ויחד עם הבמאי מני יעיש הוא נמצא כל יום בחדר העריכה.

הפחד הכי גדול שלו, מספר ציון ברוך, הוא למצות את שלישיית מה קשור. "אני עשרים שנה בתוך זה", אמר. "זה הלחם והחמאה שלי. לא התפרנסתי ממנו כמו שאני מתפרנס ממה קשור".

הדרך של ציון לקריירת סולו מאחורי הקלעים עוד ארוכה. הוא לא מתכוון לפרוש בקרוב מהשלישייה, שכבר עובדת על עונה חדשה לסדרה "מצולמים", על סרט ומופע בידור. "זה שציון השתנה בשנים האחרונות זה כיף לי לראות מהצד", סיפר שלום מיכאלשווילי, השותף לשלישייה. "אם ציון היה מגיע בזמן, קם מוקדם, כותב, עושה, מפיק, מה קשור היו היום בהוליווד. ציון לקח את הפלוס הזה של האפשר להישען על עוד שניים, הוא אמר אם אני נשען - אני נשען".

"הם הכי מפרגנים בעולם", אמר ברוך. "בתקופה של ג'ודה אנחנו לא הופענו שלושה חודשים. שהחברים הכי טובים שלך אומרים לך 'לך, תצלם, תעשה את החלום שלך'. בגלל זה אני גם לא יכול לעזוב את זה, הם הולכים אתי. ואותו דבר גם אני הולך איתם בדברים שלהם".

ויש עוד שלישייה בחיים של ציון, ולא פחות חשובה. שלושת הילדים הקטנים שלו מאשתו בשש השנים האחרונות, יאנה יוסף. הקטן מביניהם, אגב, נולד רק לפני ארבעה חודשים. יאנה בת ה-31 היא יוצאת האח הגדול וגדלה כיהודייה בטג'יקיסטן. רק בגיל 18 כשרצתה להתחתן, גילתה לראשונה שאימא שלה בכלל נוצרייה, והחלה תהליך גיור - שהושלם רק אחרי שפגשה את ציון.