בחודש שעבר מצא את עצמו הקומיקאי ניק קאנון, המוכר גם בתור מנחה "גוט טאלנט אמריקה" ו"הזמר במסכה", תחת מתקפה - לאחר שהואשם באמירת הערות אנטישמיות במהלך פרק של הפודקאסט שלו. קאנון אמנם כבר התנצל מאז בפני "אחיי ואחיותיי היהודים", אבל עכשיו הוא מסביר עד כמה החרטה שלו על אותם דברים היא עמוקה.

הסערה, כאמור, התחילה כאשר קאנון אירח בפודקאסט שלו"Cannon's Class", את הראפר ריצ'רד גריפין (הידוע בכינויו פרופסור גריף, לשעבר חבר בהרכב ההיפ הופ פאבליק אנמי), שהביע לאורך השנים התבטאויות שנויות במחלוקת בנוגע ליהודים ולהט"בים. במהלך השיחה בין השניים, קאנון הביע את תמיכתו בגריפין, וטען בין היתר כי הוא לא יכול להיות אנטישמי משום שהשחורים הם הגזע השמי האמיתי. כתוצאה מאותן אמירות, קאנון מצא את עצמו תחת מתקפה ברשתות החברתיות, וחברת התקשורת ויאקום-CBS, איתה שיתף פעולה במשך יותר משני עשורים, ניתקה את הקשרים שלה איתו.

בעקבות הכותרות וההתנצלות, קאנון הוזמן לקחת חלק בכנס וירטואלי של ה-AJC, הוועד היהודי-האמריקאי. במהלך הכנס, קאנון סיפר כי רק לאחר אותה סאגה נודע לו כי הוא נצר למשפחה עם שורשים יהודים. "אמא שלי התקשרה אליי כל יום מאז שזה קרה, עם כל כך הרבה היסטוריה משפחתית", סיפר קאנון למנחה הכנס, הרב נועם מרנס, "סבא רבא שלי היה רב ספרדי. הוא יהודי-ספרדי". 

קאנון המשיך וסיפר: "אז, עם כמה שחטפתי מהציבור ומהעולם, זה פגע קרוב לבית עבור המשפחה שלי, בגלל שאני בא ממשפחה שחורה ויהודית מהצד של אמא שלי". במהלך השיחה, קאנון הכיר בכך שהטענות שלו לפיהן היהודים אינם חלק מהגזע השמי, כמו גם התמיכה שלו במטיף האיסלמי לואיס פרקן, פגעו באנשים - אבל המשיך להגדיר את עצמו בתור אדם עם "אופי אמיתי".

"הרבה אנשים אולי התרגזו מזה שהתנצלתי", הסביר, "אבל אני מרגיש שזה מה שמישהו עם אופי אמיתי אמור לעשות כשהוא פוגע במישהו. עכשיו, בואו נעבור את התהליך הזה של אמת והתפייסות". מלבד חשיפת שורשיו היהודים, קאנון הציג עוד התבטאות מעניינת מוקדם יותר השבוע - ותמך במועמדותו של הראפר קניה ווסט לנשיאות ארה"ב. "אני אוהב את זה!", הסביר בשיחה עם האתר TMZ, "אנחנו צריכים עוד גבר שחור בעמדת כוח".