דנמרק אולי נתפסת כמדינה אירופאית נאורה ופתוחה בכל הנוגע לקבלת האחר וחריגויות שונות בחברה, אבל סדרת ריאליטי שצוברת תאוצה בשטחה מצליחה בכל זאת לעורר מחלוקת. במסגרת התכנית, הנקראת  "Ultra-Strip Down", קבוצת ילדים צעירים בני 11-13 מגיעה לאולפן ומתיישבת מול קבוצת מתנדבים מבוגרים הלבושים בחלוק. בהינד ראשו של המנחה, יאניק שואו, המתנדבים מורידים את חלוקם ונעמדים מול הילדים בעירום מלא. מאותו רגע, הילדים מתבקשים לשאול כל שאלה שעולה על רוחם לגבי גופם העירום של המתנדבים.

סופיה מונסטר, מומחית להורות נורדית, סיפרה בראיון לניו יורק טיימס סביב הסדרה כי "הורות דנית באופן כללי מעדיפה לתת לילדים להיחשף לעולם מאשר להגן עליהם מפניו. אנחנו מראים להם את המציאות כפי שהיא". ואכן, גם ב"Ultra-Strip Down" מעדיפים להראות לילדים את הגוף האנושי כפי שהוא: לא רק עירום, אלא במגוון הדרכים והצורות בהן הוא מופיע, כשהמשתתפים בתכנית מגוונים ככל האפשר - שחורים, לבנים, צעירים, זקנים, שמנים, רזים, א-בינאריים ונמוכי קומה.

פורמט התכנית עצמו אינו נטול-גבולות, שכן הילדים מופיעים בה רק באישור הורים, לעולם לא מוצגים באותו פריים לצד המתנדבים העירומים ונשאלים מספר פעמים במהלך צילום התכנית אם הם מרגישים לא בנוח. במידה וירגישו לא בנוח, הם יכולים לשבת בחדר מחוץ לאולפן עם מורה שנוכחת על הסט. שואו אמר לטיימס שלמרות כל ההיתרים, עד כה, במהלך צילומי התכנית, אף אחד מ-250 הילדים שהשתתפו בה לא בחר באפשרות הזאת. אביו של אחד הילדים שהשתתף בתכנית הסביר כי "הרעיון לפיו לכל אדם גוף שונה הוא משהו שאני רוצה שהילד שלי ייחשף אליו". 

אך לא כל התגובות לתכנית חיוביות - לאחר עליית קטע מתוך הסדרה לדף הפייסבוק של ערוץ DR Ultra בו משודרת התכנית, מגיבים רבים התרעמו על הקונספט הייחודי. "אתם יכולים בבקשה להסיר את החרא הזה?", שאלה מגיבה אחת, והערוץ ענה לה בתגובה ש"זו טלוויזיה חינוכית לילדים ולמשפחות כדי שיוכלו לנהל דיון בריא על השאלה איך נראה גוף האדם". מתנגד מפרופיל גבוה יותר הוא הפוליטיקאי הימני ממפלגת העם הדני, פיטר סקארופ, שטען כי התכנית "משחיתה את ילדינו". "חלק יגידו 'אלוהים אדירים, הם משלבים בין עירום לילדים'", הסביר שואו, "אבל זה לא קשור לסקס. המטרה היא להראות לילדים את הגוף באופן טבעי, כפי שילדים רואים אותו". 

זו לא הפעם הראשונה בתקופה האחרונה בה השילוב בין גוף האדם לילדים בגיל צעיר מטרידה את הרשת. הסרט הצרפתי בהפצת נטפליקס, "חמודות", זכה ליחס חריף אף יותר משום שהציג ילדות צעירות רוקדות בצורה פרובוקטיבית, וקודם באמצעות פוסטר בו הילדות לבושות בבגדים חשופים. רבים ברשתות החברתיות קראו להחרים את "חמודות", ובדומה לסקארופ, הסנאטור הרפובליקני טום קוטון קרא לסרט "פורנו ילדים".