חוזרים להופיע: ממש ביום פתיחת שנת הלימודים גם אולמות התרבות ייפתחו, כך הודיע היום (שלישי) שר התרבות והספורט חילי טרופר. אחרי דיונים ממושכים בין משרד התרבות ומשרד הבריאות, החליטו כי אולמות התרבות ייפתחו על פי מתווה הרמזור שמגבש הממונה על הטיפול בקורונה פרופ' רוני גמזו, ובהתאם לנתוני התחלואה. ארגון השחקנים בישראל שח"ם בתגובה: "ממתינים למתווה ולהחלטה הסופיים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשבוע שעבר הכריזו במשרד התרבות על אישור לקיים אירועי תרבות באוויר הפתוח ובמקומות פתוחים, והיום כבר מאשרים את קיום האירועים גם במקומות סגורים. "מהלך זה מצטרף לבשורה משבוע שעבר", אמר שר התרבות חילי טרופר. "אנו ממשיכים לפעול על מנת לפתוח גם את אולמות התרבות ב-1 בספטמבר. הגיעה העת להחזיר את התרבות לאולמות ולהחיות את עולם התרבות בחזרה".

יולי אדלשטיין, חילי טרופר

עם זאת, משרדי הבריאות והתרבות ממשיכים בשיחות על פרטי המתווה האחרונים שיאפשרו את פתיחת האולמות, לרבות מספר המשתתפים ואחוזי התפוסה. מסתמן כי המתווה המדובר יהיה על בסיסו של תוכנית הרמזור של הפרויקטור רוני גמזו.

מנכ"ל תיאטרון הקאמרי רן גואטה הגיב: ״אני מברך על קביעת התאריך לפתיחת אולמות התרבות. אחרי כל כך הרבה מאמצים של כל כך הרבה אנשים הצלחנו לשים את התרבות והאנשים שמאחורי הקלעים במקום הראוי.
עכשיו נותר לנו לחכות למתווה ולהבין על איזה מספרים מדובר. בכל מקרה הבשורה משמחת מאד ונותנת תקווה להמון אנשים".

הפגנת עולם התרבות מול משרד האוצר‎ (צילום: מוני אזולאי)
הפגנת עולם התרבות מול משרד האוצר‎ | צילום: מוני אזולאי

"אנחנו מברכים על הבשורה ומקווים שלא מדובר הפעם בעוד הצהרה", אמר שמוליק יפרח מנכ"ל תיאטרון באר שבע. "אלא בתוכנית קונקרטית שתשיב את עולם התרבות לפעילות בכל מצב". גם ארגון השחקנים שח"ם בירך על ההחלטה. "שח"ם שמחה על ההודעה לפתוח את אולמות התרבות", כתבו. "אך עם זאת אנו ממתינים למתווה ולהחלטה הסופיים".

גם ציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין הגיבה לבשורה: "זו בשורה משמחת, עדיין לא קיבלנו את כל הפרטים ואנחנו לא יודעים באיזו כמות קהל מדובר. אנחנו עומדים בתנאי התו הסגול ונעמוד בכל התנאים שיידרשו על מנת לפתוח את האולמות. להבדיל ממגזרים אחרים, נדרש זמן על מנת להחזיר את התיאטרון לפעילות ואת הקהל לאולמות. מצפים לפרטים נוספים והבהרות בהקדם האפשרי".