מעטים הסרטים הישראליים שצרובים עמוק בתודעה הלאומית יותר מ"אלכס חולה אהבה", דרמת ההתבגרות של הבמאי בועז דוידזון שהוקרנה לראשונה ב-1986. הסרט מתאר כמה חודשים בחייו של אלכס בן ה-13 על רקע תקופת הצנע בתחילת שנות ה-50 בישראל, הכוללים סיפור אהבה לא ממומש לקרובת משפחתו לולה, ושורת הרפתקאות זעירות ומעשי קונדס שמבצעים אלכס וחבריו במבוגרים שמקיפים אותם. חלק בלתי מבוטל מאיכויות הקאלט של "אלכס חולה אהבה" קשור להופעות של השחקנים הצעירים שמובילים את הסרט, בהם איתן סנה (אז אנשל) כאלכס, אורי כבירי בתפקיד פישנזון וליאון פוליצ'קביץ' בתפקיד יאנוש (למי שזקוק לריענון, נזכיר כי יאנוש חתום על הציטוט האלמותי "אתה חייב לי נקניקיה").

וכיוון ש-2020 לא תושלם לפני שכל הסרטים והסדרות שהוקרנו אי פעם יזכו לפגישת איחוד של כוכביהם (רצוי בזוּם, אבל לא חובה), כבירי מחפש בימים אלה את פוליצ'קביץ', הקולגה לשעבר, אחרי שהקשר איתו אבד. כבירי, שחי כיום בעיר נאשוויל ועובד כמוזיקאי ומטפל בשיטת תטא-הילינג, פרסם לאחרונה פוסט חיפוש קרובים בקבוצת פייסבוק ציבורית, וקרא לגולשים לעזור לו לאתר את פוליצ'קביץ'. "אני מחפש מישהו מהעבר שלי", כתב, "הוא אמר ששמו ליאון פוליצקביץ' ואז שמעתי ששמו האמיתי הוא אלון פול". "הוא אמור להיות בן 52, אבל אולי גם בגיל שלו הוא שיקר", המשיך כבירי, "הוא שיחק איתי ב'אלכס חולה אהבה' בתור יאנוש. הוא היה ישראלי. מאז כאילו בלעה אותו האדמה". בתגובות לפוסט, הסביר כבירי כי פוליצ'קביץ' היה מבוגר בשנתיים משאר השחקנים בסרט ושיקר לגבי גילו כי חשש שלא יקבלו אותו.

בדומה ל"אלכס חולה אהבה", גם סופו של החיפוש הזה הוא מתוק ומר גם יחד. זמן קצר אחרי פרסום ההודעה של כבירי, השיב מנהל הקהילה של קבוצת הפייסבוק "קלוז'ר - חיפוש מכרים מהעבר שלך" כי פוליצ'קביץ' נמצא. על פי התגובות לפוסט של כבירי, פוליצקביץ' חי כיום בשוודיה ומכרה שלו סיפרה לו כי בישראל נערך מבצע קטן לחיפושו. למרות שעבר שבוע מאז התגלית, פוליצ'קביץ' וכבירי עוד לא שוחחו אחד על אחד. ואם יש לכם קשר לפוליצ'קביץ', אתם מוזמנים לספר לו כי רבים בישראל מחפשים אחריו, וישמחו לראות אותו שוב, ואולי גם חוזר על אחת מהשורות האייקוניות שלו מ"אלכס חולה אהבה".