בחודש שעבר נצפה הקומיקאי סשה ברון כהן שוב בתחפושת כתב החדשות הקזחסטני בוראט, שהיא ככל הנראה הדמות הפופולרית ביותר שלו. בזמנו עלו ספקולציות שמא כהן מצלם מערכון כלשהו בהשתתפות הדמות, או שאולי מדובר בעונה השנייה של תוכניתו "מי זו אמריקה?". כעת מתברר ששום דבר מזה לא נכון - והפתרון האמיתי לתעלומה הזו ישמח מעריצים רבים.

מתברר שיש לכהן לא פחות מסרט המשך שלם ל"בוראט", שמכונה כעת בשם הזמני "בוראט 2". סרט ההמשך הזה לא רק צולם ונערך, אלא אפילו כבר הוקרן למפיקים בכירים ונבחרים בהוליווד. פרטי העלילה כמובן נותרו חסויים, אבל מה שכן ידוע שהוא שבוראט כבר לא ממש עיתונאי אלמוני ולא ידוע מקזחסטן, כפי שהיה בסרט הראשון שיצא בשנת 2006. הציבור באמריקה כבר יודע מי הוא ועל כן הוא בעצמו צריך להתחפש כדי לראיין אנשים (מה שמסביר את נוכחותו המחופשת של כהן בעצרת של הימין הקיצוני לפני כמה חודשים). למעשה, אחד הבכירים שכבר ראה את הסרט, תיאר אותו כ"כהן מגלם את בוראט שמגלם את כהן". בכיר אחר אמר לאתר הבידור Collider כי התיאור הזה אמנם לא ממש מדויק, אבל הסרט אכן קיים.

מה שעוד לא ברור הוא מי מפיק את הסרט, כאשר ההשערות הן שמדובר באחד משירותי הסטרימינג הגדולים בארה"ב כמו נטפליקס או אמזון. הסרט הראשון אמנם הופק על ידי אולפני פוקס המאה ה-20, אך אלה שייכים כעת לתאגיד המדיה של דיסני, וספק אם דיסני תרצה לממן פרויקט המיועד לקהל מבוגר בלבד ומכיל שפה גסה, עירום וסצנות מיניות כפי שהכיל הסרט הראשון, במיוחד בעיצומה של מגפה שמשתקת את בתי הקולנוע. אופציה נוספת היא שכהן עצמו מממן את הסרט, שכן הזכויות לדמותו של בוראט שייכות לו והוא רשאי לעשות בהן כרצונו.

את הסרט הראשון ביים לארי צ׳'רלס (שביים גם פרקים ל"סיינפלד" ו"תרגיע") וטרם ידוע אם הוא אחראי גם לסרט השני. גם תאריך היציאה של הסרט לאקרנים לוטה בערפל, אם כי יש כאלה המאמינים כי הוא ייצא לפני הבחירות הקרבות בארצות הברית, ב-6 בנובמבר, על מנת לעניין קהל של מצביעים צעירים. הסרט הראשון בכיכובו של כהן/בוראט הפך להצלחה מסחרית כבירה - הוא גרף 262 מיליון דולרים ברחבי העולם, וסלל את הדרך לסרטים נוספים בכיכובן של דמויות קיצוניות נוספות כמו "ברונו" (שדמה ל"בוראט" בסגנון הכמעט מאולתר שלו, ועקב אחרי קורותיו של כתב אופנה אוסטרי) ו"הדיקטטור", שהציג לעולם את הדיקטטור האכזרי אלאדין.