נערת הרוק הנצחית ריקי גל חגגה לאחרונה 70. כעת היא מספרת כיצד התחילה את הקריירה: מהילדות הקשה, החתונה בגיל 18 עם פולי מהגשש, ההצלחה המאוחרת אחרי שכבר אמרו ש"היא פאסה" - ועד ימי הקורונה שאותם היא מעבירה עם בעלה הרביעי. גל סיפרה על ימיה כנערת רוק - והשוותה בין הגרופיות של אז לנערות שהגיעו לדירתו של אייל גולן

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הייתי לגמרי תלושה" סיפרה על ילדותה, "איפה לא גדלתי?! אצל נוצרים, אצל דתיים, בירושלים ובבני ברק, מקיבוץ כזה ועד קיבוץ אחר. בתעודת ביקורת שלי מהפסיכולוג עליית הנוער היה כתוב - ילדה שנולדה בתחנות רכבת". גל סיפרה שהצטיירה בחברה כמתנשאת: "לא הבינו את הדבר הזה של מישהו שחייב לגונן על עצמו - אז הוא נמנע מקשר". 

_OBJגל שיתפה בקשר שהיה לה עם ישראל פוליאקוב מהגשש החיוור: "עם פולי זה היה 4 שנים, הייתי בת 18-19 בסך הכול, וכבר הייתי נשואה לו. הוא בזמן הזה היה כבר כוכב גדול אבל הוא תמיד אמר לי: 'את תהיי כוכבת ואני בבית הזה לא אוכל לסבול שני כוכבים'". 

"נערות צעירות עדיין רוצות את הקרבה לכוכבים"

"גדלתי בתוך 'גוב אריות'", תיארה גל, "אריק איינשטיין, אורי זוהר, הגששים, יהונתן גפן, מי שאתה רק רוצה - כולם היו אצלנו בבית וזה היה בית ספר". "אני הייתי האמא של הגרופיות", סיפרה, "לא פעם ולא פעמיים חיכיתי לכוכבים בחוץ, בחדרי היציאה מהבמות כדי להגיד להם מה זה עשה לי. רציתי להיות בקרבתם, רציתי להיות כמה שיותר בטירוף הזה של המוזיקה". גל השוותה בין התקופה של היום לימיה כ"גרופית": "היום זה אותו דבר - ולא מדברים על זה פשוט".

_OBJ"נערות צעירות עדיין רוצות את הקרבה לכוכבים, בטח לאנשי מוזיקה ורוק אנד רול". כשנשאלה אם הייתה יכולה להיות מעריצה של אייל גולן שמגיעה אליו הביתה בגיל 15, השיבה: "אל תשאל אותי כזו שאלה. זה לא פייר. אני לא הטיפוס הקלאסי, ה'אבטיפוס' של הגרופי. אני סלקטיבית".  

גל שיתפה בזוגיות שלה עם דני שוהם, מהנדס ומנהל פרויקטים, לו נישאה בפעם הרביעית בחייה לפני כשנה וחצי. "הוא נכנס לי בחדר האחורית של חדר ההלבשה", אמרה. "אפילו כשהכרתי אותו, אמרתי לעצמי: "נו, טוב - זה עוד איזה גרוש, הרפתקן, שמחפש לעצמו חגיגה פרטית - אבל הסימנים שקיבלתי ממנו, והאינטואיציה שלי אמרה לי שיש לי כאן עסק עם בן אדם אחר".   

צפו בכתבה המלאה של אילן לוקאץ' ב"אולפן שישי".