בשבועות האחרונים השקיעה קבוצת "זאפה" כסף ומאמץ רב בהקמת מתחם הופעות מיוחד בפארק הירקון, המותאם להנחיות התו הסגול ומונה 1,000 מקומות ישיבה. ואולם, הפתיחה החגיגית הערב (שבת) עם הופעתו של עידן רייכל עלולה כעת להתחלף בתחושה מרה של אכזבה - לנוכח העובדה שמחר תצביע הממשלה על הטלת הגבלות מחמירות שייכנסו לתוקף ביום שישי הקרוב, ויימשכו ארבעה שבועות לפחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במתחם ההופעות שהוקם בתל אביב היו אמורות להתקיים 30 הופעות, עם כ-30 אלף צופים, בחודשיים הקרובים. רשימת האומנים שתכננו להופיע על הבמה בירקון כוללת את אביב גפן, אברהם טל, איפה הילד, אמיר דדון, ברי סחרוף, דיקלה, היהודים, התקווה 6, ישראל קטורזה, מוניקה סקס, מירי מסיקה, נתן גושן, עידן חביב, עילי בוטנר וילדי החוץ, קרן פלס, רד בנד ותיסלם.

בהודעה על פתיחת ההופעות הבהירה החברה כי יושם דגש על מילוי הנחיות משרד הבריאות: "המתחם הייחודי מותאם באופן מלא לשמירה קפדנית ביותר על בריאות הקהל ונועד כדי לאפשר לאומנים, לנגנים ולאנשי הבמה לשוב לעשייה מבורכת של הופעות חיות והבאת מוזיקה ואומנות איכותית ומרגשת לקהל הישראלי".

"זאפה פארק הירקון גני יהושוע מונה 1,000 מקומות ישיבה שסודרו בישיבת תיאטרון וחולקו לקפסולות של 20 איש", הוסיפו. "הכוללות מרווחים בין הקפסולות והפרדה בין המושבים בתוך כל קפסולה ונועד לשמש כאתר הופעות ייעודי שיפעל בסנכרון מלא עם הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול".

לצד זאת, גם ההקפדה היתרה על הנחיות התו הסגול לא תסייע אם תוכנית הסגר תאושר מחר בממשלה. במתווה שיעלה מחר להצבעה נכתב כי משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה יפעלו לגיבוש רשת ביטחון כלכלית לבעלי עסקים הצפויים להיפגע. ימים יגידו אם וכיצד יפוצו ההפקה, האומנים וכל אנשי המקצוע שרק חזרו לעבודה - וכבר נאלצים לחדול ממנה.