דרמה לילית בערוץ E! - תוכנית הריאליטי הפופולרית "משפחת קרדשיאן" יורדת מהאוויר לאחר לא פחות מ-20 עונות שלמות ו-14 שנות שידור. ההחלטה, כך נראה, הייתה של בני משפחת קרדשיאן-ג'נר בעצמם, כך שלא מדובר בביטול מצד הערוץ, למרות שהוא עובר בימים אלה שינויים וטלטלות לא מעטות בעקבות משבר הקורונה. העונה האחרונה של הסדרה תשודר בתחילת 2021.

"בלב כבד אנחנו נפרדים מ'משפחת קרדשיאן'", מסרה המשפחה בהודעה רשמית עליה חתומים קריס ג'נר, קורטני קרדשיאן, קים קרדשיאן, קלואי קרדשיאן, רוב קרדשיאן, קנדל ג'נר, קיילי ג'נר וסקוט דיסיק. "אחרי מה שיהיו 14 שנים, 20 עונות, מאות פרקים וכמה סדרות-בת, החלטנו כמשפחה לסיים את המסע המאוד מיוחד הזה. אנחנו מעבר לאסירי תודה לכל מי שצפה בנו כל השנים הללו - בזמנים הטובים, בזמנים הרעים, ברגעי אושר, בדמעות ובמערכות היחסים והילדים המרובים. תמיד נוקיר את הזיכרונות הנהדרים ואת אינספור האנשים שפגשנו לאורך הדרך". בנוסף הודתה המשפחה לערוץ E! ולצוות ההפקה (עליו נמנה גם המנחה ריאן סיקרסט, שיזם את הפקת התוכנית).

View this post on Instagram

To our amazing fans - It is with heavy hearts that we’ve made the difficult decision as a family to say goodbye to Keeping Up with the Kardashians. After what will be 14 years, 20 seasons, hundreds of episodes and numerous spin-off shows, we are beyond grateful to all of you who’ve watched us for all of these years – through the good times, the bad times, the happiness, the tears, and the many relationships and children. We’ll forever cherish the wonderful memories and countless people we’ve met along the way. Thank you to the thousands of individuals and businesses that have been a part of this experience and, most importantly, a very special thank you to Ryan Seacrest for believing in us, E! for being our partner, and our production team at Bunim/Murray, who’ve spent countless hours documenting our lives. Our last season will air early next year in 2021. Without Keeping Up with The Kardashians, I wouldn’t be where I am today. I am so incredibly grateful to everyone who has watched and supported me and my family these past 14 incredible years. This show made us who we are and I will be forever in debt to everyone who played a role in shaping our careers and changing our lives forever. With Love and Gratitude, Kim

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

ערוץ E! הוציא הודעה משל עצמו בה הוא מאשר את הפרידה ומכיר בכך שמדובר בתוכנית דגל שסייעה להגדיר את הערוץ כמקום שיש בו לא רק תכני חדשות הבידור. "'משפחת קרדשיאן' הייתה סדרת הדגל של הערוץ במשך שנים רבות, וסייעה להפוך אותו למעצמת סדרות ריאליטי ואפילו תוכן מתוסרט בשנים האחרונות", נכתב בהודעה. "E! היה הבית וסוג של משפחה מורחבת לבני קרדשיאן-ג'נר במשך 14 שנה, והציג את החיים של המשפחה המועצמת הזו", נכתב בהצהרה. "יחד עם כולכם, נהנינו לעקוב אחר הרגעים האינטימיים ששיתפה המשפחה באומץ, והכניסה אותנו לחיי היום יום שלה. זה היה תענוג ונתגעגע אליהם מכל הלב, אבל אנחנו מכבדים את החלטת המשפחה לחיות את חייהם ללא מצלמות".

בנוסף הודתה קים לכל 188 מיליון עוקביה וכתבה: "בלי התוכנית לא הייתי איפה שאני נמצאת היום. אני מודה לכל מי שצפה ותמך בי ובמשפחתי במהלך 14 השנים המופלאות הללו. הסדרה הפכה אותנו למי שאנחנו ולעולם אהיה חייבת לכל מי ששיחק תפקיד בעיצוב הקריירה שלנו ושינה את חיינו לנצח".

הפרק הראשון של "משפחת קרדשיאן" שודר בחודש אוקטובר 2007 ובעונותיה הראשונות, הסדרה נערכה באופן שהדגיש את קווי העלילה הקומיים והקלילים יותר של בני המשפחה. כבר בעונתה הראשונה היא זכתה לנתוני צפייה נאים, אלה המשיכו לעלות באופן עקבי ובשיא הפופולריות שלה צפו ב"משפחת קרדשיאן" קרוב ל-5 מיליון אמריקאים בכל שבוע. ככל שהנשים שבמרכזה הפכו למפורסמות יותר על המסך ומחוצה לו, הפכה "משפחת קרדשיאן" גם למעין אופרת סבון יוקרתית, שהתמקדה בחיי האהבה המורכבים של האחיות קים, קורטני וקלואי, ובצעדים הראשונים שעשו קנדל וקיילי בעולמות הדוגמנות והביוטי. ועל אף ששווקה תחילה כמעין סיטקום משפחתי לא מתוסרט, הסדרה כללה לא מעט רגעים דרמטיים, בהם ההבנה של קים כי נישואיה לכריס האמפריז כושלים, ויציאתה מהארון של קייטלין ג'נר כאישה טרנסג'נדרית.