דן בראון, מחבר ספרי "צופן דה וינצ'י", "מלאכים ושדים", "המקור" ועוד, מצא את עצמו לאחרונה במרכזה של עלילה שלא הייתה מביישת את גיבור הספרים שלו, רוברט לנגדון. זוגתו לשעבר של בראון, בליית', הגישה נגדו תביעה בבית המשפט, לפיה הוא ניהל חיים כפולים בחשאי ואף גנב ממנה כסף כדי לתחזק אותם.

לפי כתב התביעה, דן ניהל מספר רומנים מחוץ לנישואים, כאשר אחד מהם היה עם מאמנת סוסים הולנדית. בליית' טוענת כי דן משך כספים מהחשבון המשותף שלהם על מנת לקנות לאישה הזו סוסים ולסייע לה להקים את העסק שלה.

דן ובליית' אמנם התגרשו רשמית בשנה שעברה לאחר 21 שנות נישואים, כך שכל הקשרים בין בני הזוג כבר נותקו, אבל התביעה הוגשה כעת משום שבלית' טוענת שרק עכשיו למדה על כל הרומנים של האקס שלה. בנוסף, היא מאשימה את דן בכך שהסתיר חלק גדול מהנכסים שלו במהלך הליך הגירושים כדי שלא יצטרך לחלוק אותם עמה, כולל רווחים ששלשל לכיסו מהפקה של סדרה טלוויזיה והוצאה של ספר ילדים. דן, מצדו, הוציא הצהרה לפיה הוא מכחיש שהחביא נכסים במהלך הגירושים, ואף מדגיש כי תמיד העניק לבליית' קרדיט הולם עבור התרומה שלה לספרים. 

מתוך
עלילה שלא תבייש את אחד מספריו. מתוך הסרט "צופן דה וינצ'י" | צילום: יח"צ באדיבות yes

פרט חשוב נוסף בכתב התביעה הוא העובדה שהוא כתוב בצורה מכוונת שמזכירה חלק מהספרים של דן, ומתובל בביטויים כמו "חיי שקר ידועים לכל" ו"חיים חשאיים". כזכור, גיבור ספריו של בראון, רוברט לנגדון, רודף בדרך כלל אחר רמזים חבויים, קונספירציות רחבות היקף ומתמחה בחשיפת סודות ושקרים. 

הסרטים המבוססים על ספריו של בראון הצליחו באופן לא רע בכלל בקופות: הפופולרי מכולם היה "צופן דה וינצ'י" משנת 2006 בכיכובם של טום הנקס ואודרי טוטו, שהרוויח 760 מיליון דולר. "מלאכים ושדים" מ-2009 הרוויח כ-490 מיליון בלבד, בעוד "התופת" מ-2016 הסתפק ב-220 מיליון.

בחודש ינואר האחרון הוכרז על עיבוד הוליוודי נוסף לספרו של בראון, "הסמל האבוד", אך הפעם בתור סדרת טלוויזיה לרשת NBC שתהווה פריקוול להרפתקאותיו של לנגדון כאיש צעיר. זו ככל הנראה הסדרה שמתייחסת אליה בליית' בתביעה, אם כי הפקתה עומדת כעת בסימן שאלה לאור משבר הקורונה.