שובה של תחרות המוזיקה הגדולה בעולם - גם אם המגפה תימשך: חצי שנה לאחר שתחרות האירוויזיון בוטלה בפעם הראשונה אחרי 64 שנים בהן נערכה ברציפות, מפיקי ומארגני התחרות הודיעו בסוף השבוע כי היא תשוב בוודאות ב-2021, והציגו מספר תרחישים לקיומה, בכל מקרה שלא יהיה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

איגוד השידור האירופי EBU ומארגני התחרות שצפויה להיערך בהולנד הכריזו באופן רשמי שהתחרות תשוב ותיערך בין 18 ל-22 במאי 2021 ברוטרדם, וכי בכל מקרה שלא יהיה - בין אם מגפת הקורונה עדיין תהיה בחיינו וכמובן שאם לא - ייבחר זוכה חדש לתחרות בשנה הבאה.

תרחיש 1 - תחרות רגילה: לפי התרחיש הזה, זה שהעולם כולו מצפה לו, מגפת הקורונה תנוצח עד חודש מאי הקרוב - ותחרות האירוויזיון תיערך כרגיל, כפי שהיה בכל שנה, כשאת יציעי האולם המארח יגדשו המעריצים מכל רחבי אירופה ואוסטרליה, המשלחות יגיעו כרגיל להולנד ונציגי המדינות יופיעו על הבמה ברוטרדם. 

נטע ברזילי אירוויזיון (צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות)
האירוויזיון חוזר בכל מקרה - השאלה רק באיזו מתכונת | צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות

תרחיש 2 - תחרות במגבלות מסוימות: לפי התרחיש הזה, האירוויזיון ייערך כרגיל אך תחת מגבלות מסוימות בעידן שבו הקורונה עדיין מצויה בחיינו: מעריצים יורשו להגיע להולנד ולנכוח באולם התחרות, אך במרחקים של מטר וחצי אחד מהשני. בתרחיש כזה האירועים הנוספים שמתקיימים במהלך שבוע התחרות יתקיימו אף הם במתכונת מצומצמת ומרווחת מהרגיל. 

תרחיש 3 - תחרות שבה חלק מהמשלחות לא יוכלו להגיע: לפי התרחיש הזה, המגפה עדיין תגרום לכך שיהיו מגבלות נסיעה על חלק מהמשלחות או כמעט על כולן - ויווצר מצב שאמנים שנבחרו לייצג את מדינותיהם לא יוכלו להגיע להולנד, המדינה המארחת. במקרה כזה, האמנים שלא יוכלו להגיע להולנד יבצעו את השירים שלהם במדינותיהם והמופעים המוקלטים ישודרו וישולבו במופע החי. גם במקרה הזה, קהל ינכח באולם, אך במרחק של מטר וחצי זה מזה; האירועים הנלווים יבוטלו.  

נטע ברזילי, דאנקן לורנס (צילום: getty images - Michael Campanella)
מחכה להעביר את הגביע לזוכה חדש. מנצח אירוויזיון 2019, דאנקן לורנס | צילום: getty images - Michael Campanella

תרחיש 4 - תחרות תחת סגר: לפי התרחיש הגרוע ביותר מבחינת מפיקי ומארגני התחרות, האירוויזיון יתקיים גם במתכונת של סגר ובמצב שבו הולנד תיאלץ לסגור את השמיים. בסיטואציה כזו, כל המשלחות המשתתפות לא יוכלו להגיע וכל האמנים יקליטו את ההופעות לשירים השונים שייבחרו במדינותיהם. במקרה כזה - לא יהיה כלל קהל באולם והתחרות תיערך כולה מרחוק. 

קיום האירוויזיון יבטיח גם את קיום היורו והאולימפיאדה? 

ההחלטה על פי איזו מתכונת לקיים את התחרות במאי 2021 תתקבל במהלך החודשים הראשונים של השנה, לאחר שיתברר מה מצב התפשטות המגפה באירופה וביתר חלקי העולם. "ניסוי כלים" ראשון לקראת המאורע ייערך למעשה בחודש נובמבר הקרוב, אז תיערך תחרות אירוויזיון הילדים בפולין לפי מתכונת קורונה - על פי אחד התרחישים שהוצגו. 

טוקיו 2020. לא נותר מנוס מדחייה (Getty) (צילום: ספורט 5)
תיערך בקיץ 2021? אולימפיאדת טוקיו | צילום: ספורט 5

ההכרזה שתחרות בינלאומית גדולה תתקיים בכל מקרה בחודשים הקרובים היא חשובה למדי, כיוון שהיא ככל הנראה צפויה לסמן את שובם של האירועים הגדולים הנוספים שהיו אמורים להתקיים בשנת 2020 ונדחו עקב התפשטות נגיף הקורונה: טורניר יורו 2020 שנדחה ליוני 2021 - ואולימפיאדת טוקיו שהייתה אמורה לצאת לדרך ביולי האחרון, ונדחתה אף היא בשנה.