הופה הופה הולה הולה... באיי פארו: בתיעוד שפורסם היום (חמישי) ברשת נראים חברי קבוצת כדורגל באיי פארו, קבוצת איים מרוחקת בצפון האוקיינוס האטלנטי, חוגגים ניצחון במשחק כשהם צוהלים ושרים את "שיר הבטלנים" - השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 1987 בבריסל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד נראים שחקני הקבוצה שרים את הפזמון הקליט והבלתי נשכח של השיר "הופה הופה הולה הולה", בגרסה מקומית שהוסבה לשיר אוהדים במדינת האיים, שהיא למעשה אוטונומיה תחת חסותה של דנמרק. אוהד קבוצה יריבה באיי פארו אף טוען ששיר העידוד הזה "נגנב" מהקבוצה שלו. 

ואיך הגיע השיר הישראלי שזכה אז במקום השמיני בתחרות עם 73 נקודות, לאיי פארו הקרים והמרוחקים? מתברר שבזמנו, השיר ששלחה ישראל הפך ללהיט ענק בכל מדינות סקנדינביה, מסיבה שלא ברורה גם למבצעי השיר, נתן דטנר ואבי קושניר. 

 

הבטלנים, נתן דטנר, אבי קושניר (צילום: צילום מסך מתוך youtube)
צמד הבטלנים באירוויזיון 1987 בבריסל | צילום: צילום מסך מתוך youtube

בשיחה עם N12 אומר נתן דטנר, חצי מהצמד ההוא, שהופתע שהשיר חי וקיים גם אחרי 33 שנים: "הופתעתי כשראיתי את זה, כמה זמן שיר יכול שיהיו לו חיים - ועוד שיר שלא זכה בתחרות. הזיכרונות צפים עכשיו מחדש וזה כיף לראות מה שקרה עם השיר. קושניר גם התלהב, שלחתי לו את התיעוד הזה הוא אמר שזה מדהים". 

דטנר מספר שהוא זוכר שאחרי התחרות השיר הפך ללהיט בצפון אירופה: "אני זוכר שלקחנו די הרבה פוקוס. השיר הפך ללהיט גדול מאוד בכל סקנדינביה, אל תשאל אותי למה. היינו מקום ראשון שם בכל המצעדים - ועם הגרסה העברית של השיר. הם הוציאו כל מיני גרסאות משלהם בשוודיה ובנורווגיה". 

והכי מצחיק שדטנר וקושניר בכלל לא התכוונו שהשיר הזה יהפוך ללהיט. הם התמודדו בתחרות קדם האירוויזיון כצמד קומיקאים - ופתאום מצאו את עצמם על בימת תחרות המוזיקה הגדולה בעולם: "השיר הזה היה סוג של יחסי ציבור, היינו אז זוג קומיקאים שעבדו על תוכנית בידור חדשה. אמרנו שנעשה שיר יפה שיגידו 'מי החבר'ה האלה?' ואז קרה האסון וזכינו".